Rekolekcje adwentowe w Katolickim Radiu Diecezji Płockiej

Katolickie Radio Diecezji Płockiej w Adwencie zaprasza na Radiowe Rekolekcje Adwentowe, emitowane kilka razy dziennie. Rozpoczną się one w niedzielę 1 grudnia br., a polegać będą na rozważaniu słowa Bożego na dany dzień. Rekolekcje będzie głosił ks. Krzysztof Jończyk, proboszcz parafii w Sadłowie, były dyrektor Katolickiego Radia Diecezji Płockiej.

Krdp-slajd.jpg

Radiowe Rekolekcje Adwentowe, to projekt autorski Katolickiego Radia Diecezji Płockiej. Rekolekcje te nie zastępują rekolekcji parafialnych przed świętami Bożego Narodzenia, ale mają dodatkowo zachęcić do przemyśleń i refleksji nad istotą tajemnicy Wcielenia Jezusa Chrystusa.

Rekolekcje głosił będzie ks. Krzysztof Jończyk proboszcz parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Sadłowie, a wcześniej dyrektor Katolickiego Radia Diecezji Płockiej. Będzie je opierał na Ewangelii dnia, w odniesieniu do czasu Adwentu.

- Dziś, gdy w żyjemy tak szybko i gdy nie zawsze udaje nam się przez kilka dni uczestniczyć w rekolekcjach parafialnych, warto włączyć radio, poznać słowo Boże na dany dzień, zastanowić się nad nim i między innymi w ten sposób przygotować w Adwencie do świąt Bożego Narodzenia - mówi ks. Krzysztof Jończyk, autor rekolekcji radiowych.

Radiowe Rekolekcje Adwentowe rozpoczną się w niedzielę 1 grudnia o godz. 11.54. O tej samej godzinie będą emitowane w kolejne niedziele Adwentu. Natomiast od poniedziałku do piątku diecezjanie usłyszą je w godzinach: 6.40, 11.54 i 22.20, na falach radiowych: 104,3 Mhz – Płock oraz 103,9 Mhz – Ciechanów.