Rekolekcje dla dzieci w czasie pandemii

Parafia pw. św. Wita, Modesta i Krescencji w Sierpcu w czasie pandemii, gdy dzieci nie mogą uczestniczyć w Mszach św. i spotkaniach formacyjnych – zaprasza na rekolekcje na kanale You Tube. Spotkania pod nazwą „Kaczor Kwak i wiary smak” przygotowuje wikariusz ks. Adam Kowalski.

Ks-adam-kowalski.jpg

Spotkania rekolekcyjne dla dzieci, czyli 7-minutowe filmiki pod wspólnym tytułem „Kaczor Kwak i wiary smak”, będą emitowane w każdy poniedziałek, przez cały czas trwania pandemii. Ks. Adama Kowalskiego, wikariusza parafii pw. św. Wita, Modesta i Krescencji w Sierpcu do kontynuacji cyklu zmotywował dobry i liczny odbiór pierwszego odcinka.

- Wiem, że obejrzało go kilka tysięcy dzieci. Niektóre mamy przysłały mi zdjęcia swoich dzieci, tańczących przed komputerem przy piosence, którą tam śpiewam. Postanowiliśmy więc kontynuować cykl rekolekcyjny dla dzieci. Kolejne odcinki serii z kaczorem Filipem poświęcone zostaną cnotom teologalnym: wierze, nadziei i miłości oraz uczynkom miłosierdzia. Są adresowane do dzieci w wielu przedszkolnym oraz uczniów klas 1-3 – mówi ks. Adam Kowalski.

Oprócz niego w produkcję filmików religijnych dla dzieci zaangażowali się także: Dariusz Kaźmierczak – dubbing, ks. Sebastian Zalewski, wikariusz parafii św. Maksymilian kolbego w Sierpcu – kompozycja i wykonanie muzyki, Joanna Cichowska – śpiew (mała kaczuszka Zosia). Wszyscy pracują przy produkcji zdalnie.

Filmiki rekolekcyjne umieszczane są na fejsbuku parafii: https://www.facebook.com/parafiafarasierpc/. Można je też obejrzeć na kanale You Tube (profil Fanfary).