Rekolekcyjno-narciarskie ferie „Wojska Gedeona

Budzenie do żywej wiary, koncert TAU, budowanie pięknych relacji i młodzieńcza radość, jazda na nartach – to wszystko działo się podczas zimowych rekolekcji wspólnoty „Wojsko Gedeona”. Uczestniczyło w nich niemalże 100 młodych osób.

Wg2023

W drugim tygodniu ferii grupa około 100 młodych osób uczestniczyła wraz ze swoimi duszpasterzami ze wspólnoty „Wojsko Gedeona” w rekolekcjach połączonych z jazdą na nartach. Istotą rekolekcji było głębsze spojrzenie na wypowiadane oraz słyszane słowa (np. „co mówimy o innych?”, „co Bóg mówi o nas?”). - W obliczu faktu, że człowiek przeciętnie każdego dnia wypowiada kilkanaście tysięcy słów oraz kilkadziesiąt razy zagląda do smartfona, temat wydaje się wyjątkowo ważny – stwierdzili księża pracujący na co dzień z młodzieżą.

Podczas tygodniowego wyjazdu młodzież korzystała codziennie nie tylko z jazdy na nartach, ale przede wszystkim z Eucharystii, konferencji, spotkań w małych grupach, adoracji, zabaw psychologiczno-integracyjnych.

Dopełnieniem rekolekcyjno-narciarskiego wyjazdu w Tatry był koncert Tau – znanego polskiego rapera i producenta muzycznego. Muzyk przez wiele lat uwikłany był w okultyzm i nałogi, potem przeżył nawrócenie, a obecnie przez swoją twórczość promuje najważniejsze jego zdaniem wartości: miłość, prawdę, piękno i wolność. Podczas spotkania z młodzieżą diecezji płockiej w Kielcach czynił to poprzez rap oraz świadectwo żywej wiary.

Na zimowym wyjeździe młodzieży towarzyszyło pięciu kapłanów: ks. Tomasz Dec (Nasielsk), ks. Paweł Sobiecki (Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej), ks. Tomasz Gerek (Płock), ks. Marcin Siemiątkowski (Ciechanów) i ks. Marek Wiśniewski (Mława). Uczestnicy rekolekcji pochodzili nie tylko z wymienionych miejscowości, ale także z Serocka, Bielska i Nowego Dworu Mazowieckiego.

Co powiedzieli o rekolekcjach sami młodzi?: - Dzięki rekolekcjom zorganizowanym przez „Wojsko Gedeona” jeszcze bardziej zbliżyłam się do Pan Boga, poznałam wspaniałych ludzi oraz miło spędziłam czas wśród nowych przyjaciół - wyznaje Kornelia, uczennica I LO w Mławie. - Podczas jednej z adoracji poczułam, że jestem dla Jezusa kimś ważnym, kimś kogo nigdy nie zostawi – dodała ze wzruszeniem.

Karol, licealista z Serocka stwierdził, że udało mu się odnowić swoją relację z Bogiem dzięki spowiedzi i adoracji. - Rozpocząłem chyba najlepiej, jak mogłem, Wielki Post – powiedział - a do tego spędziłem czas w gronie cudownych, podobnie myślących ludzi.

Alicja z Bielska wyznała, że wspólne „śmiganie” na nartach dostarczyło jej wiele radości, a poranne Msze i wieczorne adoracje utwierdziły w wierze. Natalia z tej samej parafii cieszyła się spodziewanymi owocami wyjazdu: - Pojechałam na te rekolekcje, aby poprawić relację z Bogiem i z moją przyjaciółką – stwierdziła. - Moje intencje zostały wysłuchane i spędziłam wspaniale czas z rówieśnikami – dodała. Bardzo głęboko przeżyła te rekolekcje także Ivanna z Serocka: - Rekolekcje z „Wojskiem Gedeona” poszerzyły moją świadomość tego, że Bóg działa namacalnie – wyznała.

Niebawem „Wojsko Gedona” planuje kolejne tury rekolekcji „Revolution of Love” oraz „Freedom”, które są propozycją dla młodych osób, aby w atmosferze wspólnoty z rówieśnikami pogłębiali swoją przyjaźń z Jezusem. Zapraszamy na te wydarzenia oraz do mediów społecznościowych.

Duszpasterze Wojska Gedeona

Galeria zdjęć na @WojskoGedeona