Rekrutacja - Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Rektorat Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku informuje, że dnia 1 lipca 2022 r. o godz. 10.00 odbędzie się pierwszy termin egzaminów wstępnych dla kandydatów do WSD w Płocku. Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji można znaleźć na stronie internetowej (wsdplock.pl) oraz na seminaryjnym Facebooku.

Wsd-stol.jpg

Uprzejmie prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny (nr tel. 781 – 318 – 769). W okresie podejmowania ważnych decyzji życiowych przez wielu młodych ludzi, otoczmy ich naszą modlitwą i dodajmy odwagi szczególnie tym, którzy odkrywają w sobie głos powołania do służby kapłańskiej i pragną pójść za Jezusem.

Zwracam się też z gorącą prośbą, by w miesiącu czerwcu podczas nabożeństwa czerwcowego we wszystkich parafiach odmawiano modlitwę Benedykta XVI w intencji powołań do służby kapłańskiej.

Modlitwa Benedykta XVI w intencji powołań:

Ojcze, spraw, by wśród chrześcijan rozkwitały liczne i święte powołania kapłańskie,

które będą podtrzymywały żywą wiarę i strzegły wdzięczną pamięć o Twoim Synu Jezusie poprzez głoszenie Jego słowa i sprawowanie Sakramentów, za pomocą których nieustannie odnawiasz Twoich wiernych.

Daj nam świętych szafarzy Twojego ołtarza, którzy będą mądrymi i żarliwymi stróżami Eucharystii, Sakramentu najwyższego daru Chrystusa dla zbawienia świata.

Powołuj sługi Twego miłosierdzia, którzy poprzez sakrament Pojednania będą rozszerzać radość Twojego przebaczenia.

Spraw, Panie, by Kościół przyjmował z radością liczne natchnienia Ducha Twojego Syna i posłuszny Jego wskazaniom troszczył się o powołanie kapłańskie i do życia konsekrowanego.

Wspieraj Biskupów, kapłanów i diakonów, osoby konsekrowane i wszystkich ochrzczonych w Chrystusie, aby wiernie wypełniali swoje posłannictwo w służbie Ewangelii.

Prosimy o to przez Chrystusa naszego Pana. Amen.