Reprezentacja księży zagra w turnieju charytatywnym dla Maksa

Reprezentacja księży zagra 14 czerwca 2024 r. w turnieju charytatywnym, podczas którego odbędzie się zbiórka pieniędzy na rehabilitację i zakup protezy dla Maksa Ziębińskiego, chłopca, który urodził się bez prawej dłoni i przedramienia. Turniej „Gwiazdy na Maksa” odbędzie się w Orlen Arenie w Płocku.

Gwiazdy na Maksa

Turnieju piłki halowej „Gwiazdy na Maksa” odbędzie się 14 czerwca w Orlen Arenie w Płocku. Weźmie w nim udział między innymi reprezentacja księży. W jej skład wejdą proboszczowie, księża pełniący funkcje w instytucjach diecezjalnych i klerycy płockiego seminarium.

Poza tym w turnieju zagrają: reprezentacja artystów polskich, reprezentacja samorządowców, reprezentacja przedsiębiorców. Mecz finałowy rozpocznie się o godz. 17.00. Mecz poprowadzi sędzia Tomasz Marciniak, młodszy brat Szymona Marciniaka, a komentatorem wydarzenia będzie Bożydar Iwanow.

Organizatorzy zapraszają płocczan i wszystkich chętnych do Orlen Areny już od godz. 16.00, będą przygotowane atrakcje dla dzieci oraz kiermasz ciast.

Celem spotkania sportowego jest zbiórka pieniędzy na rehabilitację i zakup protezy dla Maksymiliana Ziębińskiego z Nowej Góry koło Płocka. Chłopiec urodził się bez prawej dłoni i przedramienia. Sportowa inicjatywa, to jeden z etapów walki o lepsze życie dla chłopca.

„Maks wymaga: ciągłej rehabilitacji kilka razy w tygodniu, badań rozwoju oraz badań wykształcenia nerwów w kikucie ręki w zagranicznych klinikach, ciągłej wymiany protez uzależnionych od wzrostu kości” – napisali między innymi organizatorzy spotkania. Bez pomocy innych osób rodzina chłopca nie będzie w stanie zapewnić mu odpowiedniej rehabilitacji i pomocy.

Na pomoc zostaną przeznaczone pieniądze uzyskane ze sprzedaży biletów oraz ze zbiórki do puszek. Poza tym w przerwie meczu zostanie przeprowadzona licytacja atrakcyjnych gadżetów, z której dochód w całości zostanie przekazany na leczenie Maksa.

Wydarzenie w Płocku to niepowtarzalna okazja, aby zobaczyć i kibicować gwiazdom sportu, estrady i telewizji. Będą to m.in. Jacek Krzynówek, Wojciech Sikora, Patryk Czerniejewski, Radosław Majdan, Robert Moskwa, Przemysław Cypryański czy Tomasz Schimscheiner.

Organizatorem turnieju charytatywnego jest Stowarzyszenie Go Ahead oraz Recon Agencja Eventowa wspólnie Wisłą Płock SA oraz płockimi ośrodkami sportu, kultury i gospodarki.