Rostkowskie Hawaje z KSM za nami!

W sobotę 22 sierpnia, w Rostkowie zgromadzili się KSMowicze z całej diecezji, by wspólnie modlić się i uczyć w jaki sposób rozszerzać swoją działalność w Stowarzyszeniu. W spotkaniu udział wzięła młodzież z Płocka, Płońska, Sońska, Strzegowa, Przewodowa oraz Gruduska.

Z-ksm-na-hawaje.jpg

Uczestnicy spotkania zebrali się w sobotni poranek, aby rozpocząć go konferencją pod hasłem: „Jak radzić sobie ze stresem?”. Tuż po wspólnej konferencji rozpoczęły się warsztaty z podziałem na dwie grupy: młodszą oraz starszą. Przez cały dzień uczestnicy debatowali na takie tematy: “Jak napisać konspekt spotkania?”; “Jak z KSM-em wyjechać na Hawaje?”; „Jak zostać pilotem KSM-owego samolotu?” oraz “Organizacja wydarzeń ponadoddziałowych”.

Po wspólnym obiedzie przyszedł czas na przygotowanie do Mszy Świętej oraz samą Eucharystię. Wcześniej, uczestnicy nabyli wiedzę dotyczącą napisania poprawnej modlitwy wiernych oraz komentarzy pasujących do liturgii.

W trakcie sobotniego kazania asystent KSM DP ks. Michał Fordubiński wypowiedział takie słowa: „Dziś czcimy NMP, nazywamy Ją Królową. Jest piękna, niesamowita, po prostu Królowa. Spójrzcie na Maryję w tym ołtarzu, Maryja trzyma na rękach małego Jezusa. Maryja jest bardzo młoda ale już ma na głowie koronę i jednocześnie ogrom odpowiedzialności. Maryja wiedziała co jest zawarte, w tym wszystkim na co się godziła w chwili Zwiastowania. Jezus jest Królem, a Matka Króla to zawsze Królowa.”

Następnie ks. Michał mówił o istocie służby: „Jeśli chcecie być ludźmi, których innych inni szanują, ta musicie być tymi, którzy potrafią służyć. Cieszę się, że jesteście w KSM i chcecie służyć. Młodzież dziś często lubi zaznaczać swoje miejsce w świecie wyzywającym ubiorem czy nieodpowiednim zachowaniem. Nie zaznaczajcie swojego miejsca w świecie, ale służcie. Służyć to wasza droga.”

Na zakończenie kazania Ksiądz Asystent polecił uczestnikom: „Zwróćcie się do Maryi z pytaniem jak służyć i być pokornym jak Ona. Niech Matka Boża tego wszystkiego nas uczy”.

Tuż po Eucharystii odbyła się gra terenowa. W trosce o potrzebę wychowania patriotycznego gra terenowa miała patriotyczną fabułę, a jej ostatnim punktem była wystawa historyczna w Dworze w Chojnowie.

Wieczorem odbyło się wspólne ognisko, a zaraz po nim jeden z ważniejszych punktów spotkania – adoracja Najświętszego Sakramentu.
Niedzielny poranek rozpoczęła jutrznia, a tuż po niej odbyło się wspólne śniadanie. Następnie uczestnicy zaprezentowali pracę, którą wykonali w grupach, podczas warsztatów. Po podsumowaniu wydarzenia, uczestnicy spotkali się na ostatnim, jednocześnie najważniejszy punkcie dnia, czyli wspólnej Mszy Świętej.

Następnie uczestnicy wrócili do domów.


Magdalena Karpińska
Rzecznik Zarządu KSM DP