Rozstrzygnięto Konkurs Rodzinnych Szopek Bożonarodzeniowych

Magdalena Wiśniewska, uczennica Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 23 im. Armii Krajowej w Płocku, zajęła pierwsze miejsce w Konkursie Rodzinnych Szopek Bożonarodzeniowych. Konkurs ten od lat towarzyszy Orszakowi Trzech Króli. W tym roku odbył się w formie on-line: uczestnicy nagrywali filmik o rodzinnym dziele twórczym.

Konkurs Rodzinnych Szopek Bożonarodzeniowych dotychczas towarzyszył Orszakowi Trzech Króli w Płocku. W tym roku zorganizowano go z okazji Orszaku Kolędowego. Konkurs odbył się pod hasłem „Bóg się rodzi, moc truchleje”, w nowej formie. Każdy uczestnik musiał przesłać krótki, dwuminutowy filmik o przebiegu budowy rodzinnej szopki. Filmiki obejrzała komisja konkursowa, która na tej podstawie przyznała nagrody.   

I miejsce w konkursie zajęła Magdalena Wiśniewska ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 23 im. Armii Krajowej w Płocku, znajdująca się na terenie parafii pw. Świętego Krzyża w Płocku. Swoją szopkę wraz z rodziną Magdalena wykonała dzięki inspiracji katechetki Bernadetty Staniszewskej.

II miejsce przyznano Julii Brzozowskiej z Szkoły Podstawowej nr 5 im. Władysława Broniewskiego w Płocku-Radziwiu, w parafii pw. św. Benedykta w Płocku. Julię do udziału w konkursie zachęciła katechetka Marzenna Bogumiła Matkowska. Natomiast III miejsce przypadło w udziale Antoniemu Zuchorze ze Szkoły Podstawowej w Liszynie, w parafii pw. św. Marcina w Słupnie. Antoniego do rodzinnej pracy zmotywowała katechetka Ewa Beata Popowska.

„Konkurs Rodzinnych Szopek Bożonarodzeniowych promuje wartości rodzinne i chrześcijańskie. Na przesłanych filmikach widać było, że między pokoleniami w rodzinach są silne więzi. Szopki budowali uczniowie wspólnie z rodzicami i dziadkami, co było głównym zamysłem organizatorów. Często przy tej pracy wspólnie nucono kolędy. W trudnym czasie pandemii rodziny dały świadectwo swojej miłości, zgodnej współpracy i przekazywania wiary z pokolenia na pokolenie” – opiniuje s. Dominika Dudzik CSP, koordynator konkursu, kierownik sekretariatu wydziału katechetycznego Kurii Diecezjalnej Plockiej.