Sikórz: zajęcia sportowe dla seniorów

Dom Seniora Leonianum – Piękne życie! w Sikorzu koło Płocka, prowadzony przez diecezję płocką, rozpoczął realizację projektu sportowego „Aktywni Seniorzy”, który adresowany jest do osób w wieku 60+. W ramach projektu powstanie siłownia zewnętrzna, organizowane będą treningi sportowe oraz wyjazdy integracyjne: „Nasi podopieczni najbardziej lubią zajęcia we wspólnocie. Tym razem będą mogli rozwijać się sportowo, wspólnie z lokalną społecznością” – zapewnia ks. Łukasz Nowak, dyrektor Domu Seniora.

Aktywny-senior.jpg

Projekt pod nazwą „Aktywni Seniorzy” będzie realizowany do końca tego roku na terenie Domu Seniora Leonianum – Piękne życie! w Sikorzu, który prowadzi diecezja płocka. W ramach projektu powstanie siłownia zewnętrzna, na której seniorzy będą ćwiczyć kondycję fizyczną, poza tym organizowane będą cotygodniowe zajęcia sportowe z trenerem oraz comiesięczne spotkania i wyjazdy integracyjno-kulturalne.

W przedsięwzięciu mogą uczestniczyć osoby w wieku 60+, nieaktywne zawodowo, kochające sport i dbające o kondycję fizyczną, poszukujące motywacji i towarzystwa do wspólnych ćwiczeń. Warunkiem uczestnictwa jest bycie mieszkańcem gmin Brudzeń Duży i Stara Biała.

- Do realizacji projektu skłoniła nas sytuacja naszych mieszkańców, którzy tęsknią do robienia czegoś razem, we wspólnocie. Projekty realizowane w minionym roku pokazały nam, jak ważnym elementem życia dla uczestników w wieku 60+ było wspólne gotowanie, zajęcia plastyczne czy komputerowe, ćwiczenia i zajęcia w sali fitness. Uczestnicy wzajemnie się motywowali, cieszyli z lepszej sylwetki i niższej wagi. Stad pomysł, aby tym razem zrealizować projekt sportowy – mówi ks. Łukasz Nowak, dyrektor Domu Seniora Leonianum – Piękne życie!

Partnerami projektu „Aktywni Seniorzy” zostali: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Sikorzu i Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wyszynie. Będzie on finansowany przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, w ramach rządowego Programu ASOS na lata 2014-2020, edycja 2020.

Dom Seniora Leonianum – Piękne życie! jest placówką dla seniorów, prowadzoną przez diecezję płocką. Powstał w 2018 r. w zmodernizowanych obiektach po Szkołach Katolickich (przeniesionych do Płocka); zajmuje 6 tys. m kw. powierzchni użytkowej. Składa się z trzech części: Domu Seniora, Domu Dziennego Pobytu oraz części rehabilitacyjnej. W obiekcie znajdują się też trzy sale konferencyjno-bankietowe.

Aktualnie przebywa w nim około 60 podopiecznych. Domem zarządza Fundacja Leonianum – Piękne życie, stworzona z myślą o seniorach. Swoją nazwę wzięła ona od imienia patrona, którym jest bp Leon Wetmański, błogosławiony męczennik II wojny światowej, którego pasją była praca charytatywna.