SŁOWO BISKUPA PŁOCKIEGO PRZED UROCZYSTOŚCIĄ ŚWIĘCEŃ KAPŁAŃSKICH 2023

Kochani Diecezjanie! Z radością przekazuję Wam, że w sobotę 3 czerwca 2023 roku, o godzinie 11.00, w Bazylice Katedralnej w Płocku udzielę trzem diakonom święceń kapłańskich. Oto ich nazwiska i parafie pochodzenia:

Pióro

1. Diakon Radosław Pilśnik z parafii pw. św. Michała Archanioła w Płońsku;
2. Diakon Piotr Benedykt Stann z parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Londynie;
3. Diakon Piotr Majtyka z parafii pw. św. Małgorzaty Dziewicy Męczennicy w Łomiankach (Archidiecezja Warszawska) – skierowany do pracy duszpasterskiej w Islandii.

Zapraszam na tę uroczystość! Przyszłych kapłanów polecam modlitwie Drogich Diecezjan, zwłaszcza proszę o nią chorych i cierpiących. Jednocześnie dziękuję za wspieranie działa powołań i ofiarność na rzecz naszego Seminarium.

Z serca Wam błogosławię -
† Szymon Stułkowski
Biskup Płocki

ZARZĄDZENIE: Słowo Biskupa Płockiego Szymona Stułkowskiego, proszę odczytać wiernym w niedzielę 28 maja br., podczas wszystkich Mszy św., w ramach ogłoszeń duszpasterskich.
Płock, dnia 22 maja 2023 r.

† Mirosław Milewski
Wikariusz Generalny