Spacer ze św. Joanną po raz czternasty

W sobotnie przedpołudnie, w wigilię Niedzieli Miłosierdzia Bożego oraz wigilię liturgicznego wspomnienia św. Joanny Beretty Molla, z płockiej Stanisławówki do Imielnicy przeszła XIV Piesza Pielgrzymka do relikwii św. Joanny Beretty Molla, włoskiej lekarki, matki, patronki życia, narzeczonych, małżonków i rodzin.

Fb_img_1556464635912.jpg

Pielgrzymka została zainicjowana, przed czternastu laty, przez małżonków Leonardę i Andrzeja Mejerów – członków Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i ówczesnego proboszcza Stanisławówki ks. Jacka Wilczewskiego. Od tamtego czasu, zawsze na przełomie kwietnia i maja, grupa kilkudziesięciu osób wędruje do Świętej z plecakami pełnymi rodzinnych intencji.

„Tak naprawdę to spacer ze św. Joanną, idziemy się pomodlić za nasze rodziny. A jest o co i za kogo się modlić. W każdej rodzinie mogą być przecież kłopoty, chociażby dotyczące relacji międzyludzkich, trudne oczekiwanie na dziecko, kłopoty zdrowotne. Św. Joanna jest tą osobą, która tego wszystkiego doświadczała” – mówi założyciel pielgrzymki Andrzej Mejer.

Podczas pielgrzymowania pątnicy zanosili prośby nie tylko własne, ale i rodzin z całej diecezji. Po dotarciu do celu, w kościele imielnickim została odprawiona Msza św. pod przewodnictwem ks. dr. Wojciecha Kućki, asystenta stowarzyszenia rodzin i dyrektora Wydziału ds. Rodzin Kurii Diecezjalnej Płockiej.

Po zakończonej Eucharystii pątnicy modlili się litanią do św. Joanny i ucałowali jej relikwie. Następnie ks. kan. Ryszard Paradowski – proboszcz gościnnej parafii, zaprosił wszystkich zebranych na poczęstunek do domu parafialnego.

Organizatorzy mają nadzieję, że przyszłoroczna pielgrzymka, już piętnasta, będzie cieszyła się niemniejszym zainteresowaniem i już dziś na nią zapraszają. Ustalono, że pielgrzymka będzie się odbywać zawsze, w ostatnią sobotę kwietnia. „Serdecznie zachęcam narzeczonych, małżonków, rodziców, dziadków, aby zanosili prośby za swoje rodziny za wstawiennictwem tej Świętej – mówił Witold Wybult prezes Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

W każdą niedzielę, o godz. 18.30 w parafii imielnickiej jest odprawiana Msza św. rodzinna, dziękczynno-błagalna, sprawowana w intencjach spisanych i złożonych przed ołtarzem św. Joanny Beretty Molla. Po zakończeniu Eucharystii odprawiana jest nowenna dziękczynno-błagalna, w intencjach, w których była sprawowana Msza św. W ostatnia niedzielę miesiąca można złożyć przyrzeczenia Duchowej Adopcji.