Spotkanie integracyjne środowiska osób niepełnosprawnych w Płocku-Imielnicy

„Wspólnie możemy więcej” – pod takim hasłem 20 października br. na terenie parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Płocku odbyło się doroczne spotkanie integracyjne środowiska osób niepełnosprawnych. Zainaugurowano je Mszą św. w kościele parafialnym, pod przewodnictwem proboszcza ks. kan. Ryszarda Paradowskiego. Na terenie tej parafii działają warsztaty terapii zajęciowej.

Disabled-4027745_640.jpg

Gospodarz spotkania ks. kan. Ryszard Paradowski zaznaczył, że osoby niepełnosprawne potrzebują życzliwej troski, zainteresowania i miłości. Podziękował za każde dobro, którego doświadczają oni od swych opiekunów.

Poprosił również o modlitwę w intencji osób niepełnosprawnych i chorych, ale też ich rodzin, które każdego dnia martwią się o ich zdrowie i życie. Zwrócił uwagę na poświęcenie wszystkich osób, które pracują z niepełnosprawnymi i na co dzień decydują o ich losie. Wyraził wdzięczność wolontariuszom za ich bezinteresowny dar z siebie dla innych.  

Oprócz Mszy św. w programie spotkania znalazł się piknik i zawody sportowe w hali Szkoły Podstawowej nr 20 w Płocku-Borowiczkach.

Spotkania w Płocku-Imielnicy zawsze cieszą się dużą frekwencją. W tym roku uczestniczyło  w nim około 500 osób: osób niepełnosprawnych z Domów Pomocy Społecznej, warsztatów terapii zajęciowej i świetlic integracyjnych z Płocka i okolic.

Byli również obecni przedstawiciele stowarzyszeń, instytucji i wolontariuszy zaangażowanych w pomoc niepełnosprawnym, w tym Tomasz Gorczyca, miejski rzecznik osób niepełnosprawnych.

Organizatorami wydarzenia pod nazwą „Wspólnie możemy więcej” byli: parafia św. Jakuba Apostoła w Płocku-Imielnicy, warsztaty terapii zajęciowej przy tej parafii, warsztaty terapii zajęciowej przy Zakładzie Karnym w Płocku i szkoła nr 20. Patronowali mu biskup pomocniczy diecezji płockiej Mirosław Milewski i prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.