Spotkanie opłatkowe w Mazowieckiej Uczelni Publicznej w Płocku

Zdobywajcie wiedzę z pasją, ale ostatecznie docierajcie do Prawdy, którą jest Pan Bóg – powiedział ks. biskup Mirosław Milewski do pracowników Mazowieckiej Uczelni Publicznej w Płocku. Został do niej zaproszony na przedświąteczne spotkanie opłatkowe.

Oplatek.jpg

Biskup pomocniczy diecezji płockiej Mirosław Milewski wyraził wdzięczność przedstawicielom Mazowieckiej Uczelni Publicznej w Płocku za to, że organizując sympozja, pamiętają też o „świecie ducha”, i że podczas spotkań naukowych poruszane są też kwestie związane z duchowością człowieka.

Przypomniał, że zaledwie kilkaset metrów od siedziby uczelni przy ul. Łukasiewicza 3 znajduje się wyjątkowe dla Płocka miejsce: w 1991 roku stał tam ołtarz, przy którym papież Jan Paweł II sprawował Mszę św. z udziałem płocczan. W roku 2020 przypada stulecie urodzin Papieża Polaka.

Przed laty w Płocku Ojciec święty swoją homilię poświęcił dziesiątemu przykazaniu Bożemu. „Ani żadnej rzeczy, która jego jest”. Przestrzegał przed tym, żeby innym wciąż czegoś zazdrościć i czegoś pożądać. Bp Milewski za Papieżem powtórzył, żeby „przywrócić blask słowu uczciwość”.

- Celem kształcenia, studiowania jest zdobywanie wiedzy. Jednak Jan Paweł II podkreślił, że w najgłębszym rozrachunku chodzi o to, aby docierać do prawdy. Jeśli tę prawdę napiszemy przez duże „P”, to wiemy, że zdobywamy wiedzę, która pomaga docierać do Pana Boga. Zdobywajcie więc wiedzę z pasją i zaciekawieniem, ale ostatecznie miejcie na uwadze Prawdę, którą jest Pan Bóg - zwrócił się do społeczności płockiej uczelni.

Mazowiecka Uczelnia Publiczna w Płocku (wcześniej Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Płocku), to publiczna uczelnia zawodowa w Płocku, która powstała w 1999 r., na bazie dwóch płockich kolegiów nauczycielskich: Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych i Kolegium Nauczycielskiego, które działały w latach 1990-2000. Rektorem uczelni jest prof. nadzw. dr hab. n. med. Maciej Słodki. Uczelnia daje m.in. możliwość podjęcia studiów pierwszego stopnia, w systemie stacjonarnym i niestacjonarnym na dwunastu kierunkach m.in. ekonomia, filologia, pielęgniarstwo, nowe media, bezpieczeństwo wewnętrzne.