SPOTKANIE RODZICÓW KAPŁANÓW I OSÓB ZAKONNYCH DIECEZJI PŁOCKIEJ

Serdecznie zapraszam Was na spotkanie rodziców kapłanów i osób zakonnych diecezji płockiej. Zależy mi na tym, byśmy się spotkali, poznali i wspólnie pomodlili w intencji Waszych Córek i Synów. Spotkanie pod hasłem „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła” odbędzie się w dniach 17-18 listopada br. w Ośrodku Charytatywno-Szkoleniowym im. bł. Abpa A.J. Nowowiejskiego w Popowie-Letnisku oraz w sanktuarium Matki Bożej Popowskiej, Matki Nadziei w Popowie Kościelnym.

Droga Mamo, Drogi Tato!

Główna część spotkania będzie miała miejsce 18 listopada br. (sobota). W piątek 17 listopada br. w Ośrodku w Popowie rozpoczniemy wieczór skupienia. Można przyjechać już w piątek i zanocować w ośrodku lub przybyć tylko w sobotę.

Cieszę się na spotkanie z Wami. Jeśli to możliwe, zapraszam w sobotę na Mszę świętą także Waszych Synów i Córki.

Do zobaczenia w Popowie!

Płock, dnia 5 października 2023 r.

+Szymon Stułkowski
Biskup Płocki

PROGRAM SPOTKANIA

17 listopada 2023 r. (piątek), Ośrodek Charytatywno-Szkoleniowy im. bł. Abpa A.J. Nowowiejskiego w Popowie-Letnisku

17.00  Konferencja „Wartość modlitwy Liturgią godzin w życiu świeckich” – ks. kanonik dr Maciej Miętek, kanclerz Kurii Diecezji Warszawsko-Praskiej

18.00  Msza św. z nieszporami

19.00  Kolacja

20.30  Adoracja Najświętszego Sakramentu, Apel Jasnogórski i nocne Polaków rozmowy

18 listopada 2023 r. (sobota)

10.00  Konferencja „Jak być rodzicami księży i osób konsekrowanych w dzisiejszym świecie?” – ks. kanonik dr Tomasz Sztajerwald, rektor Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko-Praskiej (Ośrodek Charytatywno-Szkoleniowy im. bł. Abpa A.J. Nowowiejskiego w Popowie-Letnisku)

11.30  Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem bpa Szymona Stułkowskiego (sanktuarium Matki Bożej Popowskiej, Matki Nadziei w Popowie Kościelnym)

13.00  Obiad (Ośrodek Charytatywno-Szkoleniowy w Popowie-Letnisku)

14.00  Występ artystyczny

Zgłoszenia do dnia 10 listopada br., e-mail: rodzina@diecezjaplocka.pl lub tel. 505 272 535.

Organizację dnia skupienia koordynuje Wydział ds. Rodzin we współpracy z sanktuarium w Popowie Kościelnym oraz z Ośrodkiem Caritas w Popowie-Letnisku.