„Spragnieni” - nowy kanał modlitewny

„Spragnieni” (por. J. 19,28) - to tytuł kanału modlitewnego, który założył ks. Bogdan Kołodziejski, ksiądz zajmujący się ewangelizacją w internecie, pracujący w parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Mławie, katecheta w Szkołach Katolickich w Mławie: - Mam nadzieję, że ten kanał będzie dla młodych wsparciem w modlitwie i że razem z nami będą szukać Boga - mówi duchowny.

Bogdan Kolodziejski

Dlaczego powstał kanał „Spragnieni?”: - Pomyślałem, że przydałby mi się duchowy budzik, który by przypomniał: pamiętaj, że Bóg jest, pamiętaj, że trzeba się pomodlić, pamiętaj, że trzeba podziękować. Zauważyłem, że kiedy jestem skupiony na jakichś zadaniach, to świadomość, że Pan Bóg jest obok mnie, gdzieś ulatuje. To właśnie dlatego powstał ten kanał – mówi ks. Bogdan Kołodziejski, twórca internetowej formy ewangelizacji.

Tytuł kanału zaczerpnięty został z Ewangelii według św. Jana: „Potem Jezus świadom, że już wszystko się dokonało, aby się wypełniło Pismo, rzekł: «Pragnę»” (J 19,28). Tytuł oddaje pragnienie Boga w duszy i w życiu człowieka: - Robimy to dla ludzi, którzy chcą czegoś więcej, którzy głęboko w sercu czują pragnienie Pana Boga – podkreśla duchowny.

Każdego dnia w internecie emitowane są po trzy odcinki „Spragnionych”. Pierwszy, emitowany o godz. 5.30 rano, to „Spragnieni Słowa”, a składa się na niego śpiew „Godzinek ku czci Najświętszej Maryi Panny”, Ewangelia dnia z krótkim komentarzem, krótka modlitwa. Odcinek numer dwa emitowany jest w południe i nosi tytuł „Spragnieni nawrócenia”. Składa się na niego modlitwa „Anioł Pański” i krótki rachunek sumienia, czy udało się w życie wprowadzić coś z porannej medytacji Słowa Bożego.

Ostatnie, trzecie „wejście na antenę”, odbywa się o godzinie 18.00 i zatytułowano je „Spragnieni świadectwa”. W tym odcinku widzowie mogą się włączyć w śpiew „Akatystu”, czyli pieśni ku czci Matki Bożej i wysłuchać świadectwa konkretnej osoby (nagranie, lektura świadectwa), tak, by odnieść jej wyznanie do swojego życia.

Ponieważ wszystkie odcinki są emitowane na kilku kanałach (YouTube, Facebook, Instagram), można je odtworzyć w wybranym momencie dnia. Prowadzącym kanał jest ks. Bogdan Kołodziejski, ale tworzy go zespół osób (operator, montażysta itp.).

- Bez względu na to, czy będziesz pracował, jechał samochodem, zmywał naczynia, robił zakupy - zawsze jest czas na to, aby Pan Bóg ci w tym towarzyszył - uważa ksiądz ewangelizator.

Dodaje, że kanałowi towarzyszy orędownictwo dwóch ważnych patronek: Najświętszej Maryi Panny, której widzowie oddają się w opiekę na każdym etapie dnia oraz bł. Karoliny Kózkówny (1898-1914). Dziewczyna każdy dzień rozpoczynała modlitwą „Godzinkami” z rodziną, wyjaśniała Pismo św. kolegom i koleżankom z wioski, a wreszcie zakończyła życie śmiercią męczeńską, dając „największe z możliwych świadectwo swojej wiary”.

To kolejne, internetowe, ewangelizacyjne przedsięwzięcie ks. Bogdana Kołodziejskiego. Razem z siostrą Moniką Kołodziejską prowadzi już kanał „Podobni od zawsze”. Ich program dostępny jest na TikTok-u, Instagramie, Fecebooku i YouTube. Wspólnie ewangelizują ludzi młodych, chcąc pokazać, że „życie z Bogiem nie jest nudne”.