Sprzedaż palm wielkanocnych na wsparcie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Płockiej zamierza pozyskać środki na swoją działalność, sprzedając palmy wielkanocne. Wierni będą mogli je nabyć w najbliższą niedzielę w kilku parafiach diecezji: - Kupując tradycyjną palmę można wesprzeć działalność młodzieży działającej przy naszych parafiach - zachęca Małgorzata Roman, prezes stowarzyszenia, które w czasie pandemii prowadzi aktywną działalność on-line.

Palma-780x405.jpg

- Zbliża się Niedziela Palmowa. Kupując tradycyjną palmę wielkanocną można wesprzeć działalność młodzieży działającej przy naszych parafiach – zachęca Małgorzata Roman, prezes Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Płockiej. - Sprzedaż palm odbywać się będzie m.in. w parafiach Sońsk, Grudusk, Strzegowo i św. Michała Archanioła w Płońsku – dodaje organizatorka akcji.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, to najstarsza organizacja kościelna skupiająca polską młodzież. Wywodzi się bezpośrednio z Akcji Katolickiej, która zaistniała na początku XX. stulecia, po odzyskaniu przez Polskę niepodległości. W diecezji płockiej KSM prowadzi wiele działań, które obecnie z konieczności przeniosły się do sieci.

Diecezjalna organizacja ma już za sobą rekolekcje wielkopostne, które poprowadził jej asystent kościelny ks. Michał Fordubiński, wikariusz parafii św. Stanisława BM w Mławie. Członkowie i sympatycy ruchu modlili się i słuchali konferencji za pośrednictwem transmisji live na fejsbuku.

W tych dniach, przed uroczystością św. Józefa, stowarzyszenie ludzi młodych modli się do Patrona obecnego roku o pomoc w różnych sprawach. Uczestnicy modlą się za siebie nawzajem oraz w podjętych przez uczestników intencjach. Spotkania te także są transmitowane za pośrednictwem fejsbuka KSM.