Statuetki „Serce dla Rodziny” za promocję małżeństwa i rodziny

Dziesięć stowarzyszeń i duszpasterstw z kraju i z diecezji płockiej zostało obdarowanych statuetkami „Serce dla Rodziny” za aktywną promocję małżeństwa i rodziny. Statuetki te przyznała Fundacja „Tak dla Rodziny” z Glinojecka: „80 procent młodych ludzi marzy o szczęśliwej rodzinie” – podaje Aldona Wiśniewska z zarządu Fundacji „Tak dla Rodziny”.

Tak-dla-rodziny.jpg

Fundacja „Tak dla Rodziny” przyznała dziesięć statuetek „Serce dla Rodziny”. Otrzymali je: Krajowy Ośrodek Duszpasterstwa Rodzin, Domowy Kościół Diecezji Płockiej, Marzena Oleszczuk, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Płockiej, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Ciechanowie, Akademia Familijna, Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Płockiej, Katolicki Magazyn Informacyjny „Tak Rodzinie”, Fundacja „Bogaci Miłosierdziem” i Fundacja „Ster na Miłość”.

Uhonorowanie szczególnie zasłużonych dla promocji rodziny duszpasterstw, stowarzyszeń i osób było jednym z elementów projektu pt. „Rodzina - w niej jest SIŁA” o charakterze informacyjno-edukacyjnym, nawiązującym do szeroko pojętej promocji pozytywnego wizerunku małżeństwa i rodziny, promocji macierzyństwa i rodzicielstwa. Jego celem było przypomnienie prawdy, że rodzina jest miejscem kształtowania wrażliwości, troski, życzliwości, odpowiedzialności, odwagi, męstwa, aktywności. Te przekazywane z pokolenia na pokolenie cnoty i postawy tworzą silną społeczność wolnych, szczęśliwych i odpowiedzialnych Polaków, a w konsekwencji - silnych rodzin.

Projekt realizowany był od 15 września do 31 grudnia 2020 r., w ramach cyklicznych ,,Weekendowych spotkań z Rodziną”, na które złożyły się wystąpienia, świadectwa, prelekcje, koncerty, wystawa ,,Rodzina - w niej jest Siła”, zakładka do książki, spot reklamowy. Poprzez projekt starano się dotrzeć zarówno do rodzin, by pomóc im zbudować dobre relacje rodzinne, a także oddziaływać na sferę publiczną, podkreślając wagę wzmocnienia pozycji rodziny w życiu społecznym. Z powodu pandemii wiele zaplanowanych spotkań odbyło się on-line m.in. poprzez stronę fundacji.

„Promowanie rodziny nie jest walką z wiatrakami. Badania pokazują, że 80 proc. młodych ludzi marzy o szczęśliwej rodzinie. Każdy pragnie przecież przeżyć miłość, chce stworzyć rodzinę, coś stałego w swym życiu. Państwo, Kościół i wiele organizacji dba o to, aby w rodzinach działo się dobrze, aby rodziny były scalone, bo tylko w rodzinie człowiek może wszechstronnie się rozwijać. Rodzina jest przekazicielem ważnych dla ludzi wartości” – przekonuje Aldona Wiśniewska z zarządu Fundacji „Tak dla Rodziny”.

Zaznacza także, że choć podejmowane działania mogą wydawać się kroplą w morzu potrzeb, to z drugiej strony „kropla drąży skałę”. Nie można zaniechać konkretnych działań. Należy podejmować różnorakie inicjatywy, które sprawią, że zagrożone i atakowane rodziny, kreowanie modelu antyrodzinnego, zostanie zatrzymane: „Przyznając statuetki «Serce dla Rodziny» chcieliśmy powiedzieć «dziękuję» wszystkim tym, którzy na to zasłużyli” – podkreśla Aldona Wiśniewska.

Projekt Fundacji „Tak dla Rodziny” pod nazwą „Rodzina - w niej jest SIŁA” został zrealizowany w ramach konkursu „Po pierwsze Rodzina”, ogłoszonego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Został dofinansowany z Programu Pełnomocnika Rządu do spraw Polityki Demograficznej.

Fundacja „Tak dla Rodziny” powstała w 2017 r. Celem jej działalności jest umacnianie więzi małżeńskich i rodzinnych poprzez działalność edukacyjną, kulturalną, ewangelizacyjną, wychowanie patriotyczne, a także podkreślania roli rodziny, akceptacji jej istnienia, potrzebę budowania i promowania jej pozytywnego wizerunku.