STOProcent – kolejne wartościowe spotkanie KSM DP

W sobotę, 11 stycznia br. odbyło się trzecie spotkanie z cyklu formacyjnego KSM DP „STOProcent”. Uczestnicy wysłuchali referatu historycznego oraz wzięli udział w warsztatach dotyczących mediów.

Stoprocent3-plock.png

Wspólny dzień spędzony w parafii pw. św. Wojciecha w Płocku rozpoczęła Msza Święta. Do zgromadzonej młodzieży kazanie wygłosił ks. dr Łukasz Zdunkiewicz, który mówił m.in.: „miejcie świadomość, że Jezus jest zawsze blisko Was. W tym różnych sytuacjach naszego życia. To daje nam śmiałość, by zawsze do niego powracać.”

Kolejnym elementem spotkania, były warsztaty medialne prowadzone przez Panią Agnieszkę Ponikiewską, która na co dzień pracuje w Biurze Prasowym Konferencji Episkopatu Polski. Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzieli się jak sprawnie i ciekawie napisać relację i zaproszenie. A także jak odpowiednio obsługiwać media społecznościowe, by zainteresować odbiorców.

Warsztaty odbyły się w ramach projektu „Młodzież – Media – Edukacja” prowadzonego przez Fundację dla Młodzieży. Więcej na temat projektu odnaleźć można na stronie Fundacji.

Tuż po obiedzie KSMowicze zebrali się, by wysłuchać referatu historycznego, który zaprezentował Patryk Czech Przewodniczący Krajowej Rady KSM.
Po wspólnej modlitwie Koronką do Miłosierdzia Bożego, uczestnicy rozpoczęli pracę w zastępach.

Na zakończenie spotkania odbyło się podsumowanie. Omówiono także sprawy bieżące KSM DP.

Na sobotnie spotkanie przybyło ponad 30 osób z Sońska, Płońska, Przewodowa, Płocka oraz Strzegowa.