Światowy Dzień Chorego w Kraszewie – Czubakach

W 27. Światowym Dniu Chorego Biskup Płocki Piotr Libera modlił się z chorymi i podopiecznymi Centrum Medycznego „Grupa Zdrowie” w Kraszewie-Czubakach koło Raciąża w diecezji płockiej: - Nikt nie odchodzi od Jezusa bez pomocy – przekonywał uczestników Eucharystii. Odwiedził także chorych na oddziale dziecięcym i w hospicjum.

Dzie__chorego_2019_kraszewo.jpg

Bp Piotr Libera przewodniczył Mszy św. w kaplicy pw. św. Brata Alberta. Powiedział do jej uczestników, że uczniowie Chrystusa, także współcześni, widzą w Jezusie Światłość Świata, a Jego Matkę – Najświętszą Maryję Pannę, nazywają Poranną Jutrzenką czy Gwiazdą Zaranną.

- Gdy nasze serca przybliżamy do serca Maryi, chcemy widzieć w Niej Osobę, którą Bóg wybrał, aby niosła światło ludziom żyjącym w jakichkolwiek ciemnościach. Matka Boża ten dar przynosi nam dzisiaj jako Uzdrowienie Chorych. Właśnie ten tytuł nadało Jej tysiące pielgrzymów, którzy przyjeżdżają z całego świata do małego francuskiego miasteczka Lourdes, aby prosić Ją o wstawiennictwo przed Bogiem, o pomoc i ulgę w niesieniu codziennego krzyża – przypomniał wiernym.

Powiedział, że tego dnia ośrodek w Kraszewie – Czubakach staje się Lourdes: miejscem oczekiwania na światło i wstawiennictwo Matki Najświętszej. Chociaż nie ma w nim cudownego źródełka ani groty, gdzie Maryja Niepokalana rozmawiała z małą Bernadetą, to jednak „można odczuć matczyne ciepło serca Maryi i być pewnym, że troszczy się o ludzi, bo jest Matką dla wszystkich uczniów Pana Jezusa”.

Dodał, że to ciepło jest także w sercach tych, którzy jako lekarze, pielęgniarki, pracownicy Ośrodka, opiekunowie, dbają o chorych.

Pasterz Kościoła płockiego odwołał się też do Ewangelii dnia, w której Jezus jest Bogiem szukającym ludzi potrzebujących pomocy: płynie do nich łodzią, pieszo wyrusza w drogę do miast, do wiosek i osad, aby spotkać się z chorymi, aby uzdrawiać i nieść światło nadziei. Każdy, kto Go dotknął, zostawał uzdrowiony.

- Nikt nie odszedł bez pomocy. Jezus nikogo nie odsunął od siebie, żadnym chorym nie wzgardził. Tę misję przygarnięcia wszystkich potrzebujących wiary i uzdrowienia, światła i nadziei Chrystus powierzył swojej i naszej Matce, dlatego wołamy do Niej nieustannie: Maryjo, Uzdrowienie chorych – wstawiaj się za nami! - modlił się bp Libera.

W czasie Eucharystii uczniowie Szkoły Podstawowej w Raciążu wręczyli chorym laurki z modlitwą chorego.

Ponadto w czasie pobytu w Centrum Medycznym „Grupa Zdrowie” w Kraszewie-Czubakach bp Piotr Libera odwiedził chorych na oddziale dziecięcym oraz w hospicjum. Spotkał się również z kierownictwem ośrodka oraz Szkoły Specjalnej „Odzyskać Radość”.