Szczoteczki i pasty do zębów trafiły do Czadu

Ponad 10 tysięcy szczoteczek i niemal 8 tysięcy past do zębów, które zebrano w diecezji płockiej w ramach akcji „Szczoteczka i pasta do zębów dla dzieci z Czadu”, trafiło już do adresatów w Afryce. Inicjatywę przeprowadzono w związku z Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym.

Misje_w_czadzie.jpg

Akcję pod nazwą „Szczoteczka i pasta do zębów dla dzieci z Czadu” zorganizował wydział duszpasterski Kurii Diecezjalnej Płockiej razem z Diakonią Misyjną Ruchu Światło-Życie Diecezji Płockiej. Przedsięwzięcie wsparł również wydział katechetyczny Kurii, zachęcając wszystkich katechetów, aby zbierali szczoteczki i pasty wśród swoich uczniów.

Akcja spotkała się z bardzo dużym odzewem. Włączyły się w nią szkoły, parafie i stowarzyszenia religijne. Udało się zebrać 10.658 szczoteczek i 7.941 past do zębów. Zostały one w paczkach wysłane do misji Baikoro w Czadzie, w której pracuje s. Barbara Kruszewska. Paczki dotarły już do adresatów, czyli dzieci i młodzieży związanych z afrykańską misją, sprawiając wiele radości obdarowanym.

Zbiórkę szczoteczek i past zorganizowano w związku z Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym - październikiem 2019. W diecezji płockiej odbyło się wtedy wiele ciekawych akcji misyjnych. Jedną z nich było także posadzenie 420 świerków w Pobyłkowie Dużym, z inicjatywy Diakonii Misyjnej Ruchu-Życie i Domowego Kościoła diecezji płockiej. „Drzewka dla misji”, gdy dorosną, zostaną sprzedane jako choinki przed Bożym Narodzeniem. Uzyskane w ten sposób pieniądze wspomogą działalność misyjną w Zambii, gdzie pracuje ks. Adam Pergół z diecezji płockiej. Niebawem do tej samej misji pojedzie także ks. Kamil Kowalski.