U klaretynów w Płocku trwają półkolonie zimowe

W płockiej parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego trwają zimowe półkolonie dla ministrantów i uczestników scholii parafialnej. Zostały zorganizowane podczas ferii szkolnych przez ojców klaretynów. W programie jest wiele atrakcji m.in. zwiedzanie Ratusza, warsztaty kulinarne czy zajęcia sportowe.

Półkolonie Klaretyni
www.facebook.com/KlaretyniPlock

W województwie mazowieckim trwają aktualnie ferie szkolne, dlatego w parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Płocku (na „Górkach”) postanowiono zorganizować półkolonie dla ministrantów oraz uczestników scholii parafialnej. Półkolonie rozpoczęły się 31 stycznia, a potrwają do 4 lutego. Dzieci mają zapewnione różnorodne zajęcia w godzinach 10:00-15:00. Uczestniczy w nich około 20 osób, w wieku od 6 do 14 lat.

Program półkolonii jest bardzo bogaty, dzieci mają na przykład warsztaty kulinarne, warsztaty artystyczne, zajęcia sportowe. Zwiedzają Ogród Zoologiczny, Książnicę Płocką, Muzeum Diecezjalne, Wyższe Seminarium Diecezjalne, a po Ratuszu oprowadzi ich prezydent Płocka Andrzej Nowakowski. Wszystkie atrakcje są bezpłatne. Każdego dnia opiekę zapewniają rodzice i wolontariusze; jest też posiłek.

Półkolonie zimowe zostały zorganizowane przez parafię św. Maksymiliana Kolbego przy współpracy z rodzicami: - My mamy satysfakcję, a dzieci są szczęśliwe – komentuje o. Marcin Kowalewski CMF, proboszcz parafii.