W Baboszewie odbył się VII Diecezjalny Dzień Babci i Dziadka w diecezji płockiej

Ks. biskup Roman Marcinkowski przewodniczył Mszy św. w parafii Baboszewo z okazji VII Diecezjalnego Dnia Babci i Dziadka (22 stycznia br.) : - Starość może być trudna, ale może też być szansą – powiedział w homilii. Dla seniorów były też laurki, słodycze i program artystyczny. 

Baboszewo Dzień Babci

VII Diecezjalny Dzień Babci i Dziadka w diecezji płockiej odbył się w parafii pw. św. Urbana w Baboszewie. Mszy św. przewodniczył bp Roman Marcinkowski, koncelebrowali ją ks. kan. Zbigniew Sajewski, dziekan dekanatu płońskiego północnego i ks. dr Wojciech Kućko, dyrektor wydziału ds. rodzin Kurii Płockiej.

Bp Marcinkowski interpretował Psalm 27 „Pan moim światłem i zbawieniem moim”. Przekazał, że Bóg jest jedynym prawdziwym dobrem, jedynym prawdziwym pięknem, jedynym prawdziwą miłością. To rzeczy, których „każdy człowiek pragnie w życiu”. Jednak przychodzi też starość.

- Dla jednych starość jest czymś bardzo trudnym, dla innych szansą - ja chcę patrzeć na starość jak na dojrzałą młodość. To szansa na spotkanie z dobrem, prawdą, miłością, którymi jest Bóg - głosił biskup senior.

Powiedział też, że starość wielu ludziom kojarzy się z krzyżem, cierpieniem, chorobami. Jednak Bóg jest wtedy przy ludziach w podeszłym wieku, jak „światło i zbawienie”. On się nimi opiekuje.

W programie spotkania była też część artystyczna w wykonaniu dzieci z klasy „zero” w Szkole Podstawowej im. Józefa Wybickiego w Baboszewie, laurki dla seniorów oraz cukierki „Krówki” z tematycznym nadrukiem.

O oprawę muzyczną VII Diecezjalnego Dnia Babci i Dziadka zadbała schola parafialna „Perełki”, w której śpiewa około stu osób.

Uroczystość zorganizowali: parafia pw. św. Urbana w Baboszewie z proboszczem ks. kan. dr. Markiem Wilczewskim, wydział ds. rodzin Kurii Diecezjalnej Płockiej, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Płockiej.