W czasie pandemii wolontariusze w Sierpcu pomagają osobom starszym i chorym

W Sierpcu mieszkańcy miasta w czasie pandemii mogą liczyć na pomoc wolontariuszy, którzy zrobią zakupy, posprzątają mieszkanie, pójdą do apteki: - Pomagamy na całego. Nie możemy teraz siedzieć z rękami w kieszeni - przekazała Hanna Wiktor z Parafialnego Koła Caritas w parafii farnej. Do pomocy zgłosiło się 50 wolontariuszy, w tym uczniów miejscowej szkoły średniej.

Hand-3666974_640.jpg

Parafialne Koło Caritas, działające przy parafii pw. św. Wita, Modesta i Krescencji (farnej) w Sierpcu w diecezji płockiej w czasie pandemii prowadzi akcję pomocową na rzecz osób starszych, samotnych, chorych. Obiecują zrobienie zakupów spożywczych, pójście do apteki po lekarstwa, posprzątanie mieszkania czy inne, możliwe usługi pomocowe. Posiadają też własne samochody, a więc gdy zajdzie potrzeba, zawiozą kogoś do przychodni czy urzędu.

Do udziału w akcji pomocowej zgłosiło się 50 wolontariuszy: „W naszym kościele została ogłoszona informacja o takiej formie pomocy. Pomagamy na całego. Nie możemy teraz siedzieć z rękami w kieszeni. Wolontariatu podjęli się m.in. pełnoletni uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Sierpcu z opiekunką Bogusławą Krajewską” – mówi Hanna Wiktor, która od 30 lat kieruje Parafialnym Kołem Caritas przy sierpeckiej parafii.

Dodaje, że akcja pomocowa odbywa się z zachowaniem odpowiednich środków ostrożności. Wolontariusze zachowują dystans, obowiązkowo są w maseczkach, starają się nie wchodzić do mieszkań swoich podopiecznych, gdy nie jest to konieczne. Zainteresowani pomocą mogą dzwonić m.in. pod nr tel. 24/275-22-33.

Także w Płocku można poprosić o podobne wsparcie, inicjowane przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich diecezji płockiej wraz z Fundacją „Cokolwiek uczyniliście”. Do dyspozycji jest telefon: 505-272-535: „Nikt z dzwoniących do nas nie zostanie pozostawiony bez pomocy” – deklaruje Witold Wybult, prezes stowarzyszenia.