W Lekowie młodzież modli się przy relikwiach bł. ks. Jerzego Popiełuszki

W parafii pw. św. Stanisława BM w Lekowie trwa modlitwa przy relikwiach bł. ks. Jerzego Popiełuszki: - Te relikwie prowadzą nas do życia, modlitwy, pracy i męczeństwa ks. Jerzego, do którego świadomie dorastał. Chcemy, żeby młode pokolenie wiedziało, jaka jest cena wolności, w której wzrastają – powiedział proboszcz ks. Wojciech Iwanowski.

Popie_uszko.jpg

Relikwie bł. ks. Jerzego Popiełuszki zostały wprowadzone do parafii pw. św. Stanisława BM w roku 37. rocznicy męczeńskiej śmierci kapelana „Solidarności”. Ich wprowadzenia dokonał ks. Czesław Banaszkiewicz z Warszawy, przyjaciel i świadek życia ks. Popiełuszki.

Proboszcz parafii ks. Wojciech Iwanowski w prośbie o relikwie napisał m.in. że czyni to z powodu trudnych wydarzeń w ojczyźnie: „liczne profanacje, apostazje, rezygnacja z katechezy dzieci i młodzieży, przyzwolenie w życiu publicznym na słowa i postawy uwłaczające ludzkiej godności, walka z Bogiem i Kościołem”. W imieniu parafii zobowiązał się też do systematycznej modlitwy przy relikwiach w intencji ojczyzny i o dar wiary, tak, aby obecność tych relikwii „stała się zachętą dla parafian, aby zło dobrem zwyciężać”.

- Bliskość świętości zobowiązuje. Te relikwie prowadzą nas do życia, modlitwy, pracy i męczeństwa ks. Jerzego, do którego świadomie dorastał. Chcemy je szczególnie ukazać młodemu pokoleniu, żeby wiedziało, jaka jest cena wolności, w której wzrastają, by umieli jednoznacznie odczytywać prawdziwych proroków i umiejętnie oddzielać od tych, którzy Chrystusowi nie służą, którzy z nim walczą, pod płaszczykiem mody, wygody, nowoczesności – stwierdził ksiądz proboszcz.

Przy relikwiach bł. ks. Jerzego Popiełuszki każdego 19.  dnia miesiąca jest sprawowana Msza św. w intencji ojczyzny, ze szczególnym udziałem młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.