W Sikorzu ruszył Dzienny Pobyt dla seniorów

W Domu Leonianum „Piękne życie!” w Sikorzu rozpoczął działalność Dzienny Pobyt dla seniorów. Osoby starsze mogą w nim przez kilka dni w tygodniu uczestniczyć w zajęciach sportowych, komputerowych czy kulinarnych. Udział jest bezpłatny.

D7e0edf7-4d23-4396-a5ce-31930cec542d.jpeg

Dom Leonianum „Piękne życie!” działa w Sikorzu koło Płocka od kilku miesięcy, prowadzi go diecezja płocka. Jest całodobową placówką opiekuńczą dla seniorów. Wychodząc naprzeciw potrzebom społeczeństwa, stworzono w nim także Dzienny Pobyt dla seniorów. Zajęcia z seniorami prowadzi czterech opiekunów.

- Seniorzy mogą u nas przez trzy dni w tygodniu uczestniczyć w bezpłatnych zajęciach tematycznych. W poniedziałki są to zajęcia kulinarne, w środę zajęcia sportowe, a w piątki zajęcia plastyczne i komputerowe. Dla stałych uczestników przewidujemy też spotkania integracyjne, wycieczki czy spotkania taneczne – zapowiada ks. Łukasz Nowak, dyrektor Domu Leonianum „Piękne życie!” w Sikorzu.

Strefę zajęć dla seniorów 60+ udało się zorganizować w ramach programów ASOS Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej: „Edukacja Seniora” oraz „Aktywny Senior - Szczęśliwy Senior!”.