Wielkopostne Rekolekcje Biblijne w parafii Dąbrowa na kanale You Tube

- Pamiętamy, że sercem Kościoła jest Eucharystia, ale żeby w obecnym czasie dobrze przeżyć Wielki Post, konieczne jest korzystanie z internetu – uważa ks. Jacek Gołębiowski, proboszcz parafii pw. św. Stanisława BM w Dąbrowie koło Mławy, który każdego wieczoru o godzinie 21.00 zaprasza swoich parafian do udziału w Wielkopostnych Rekolekcjach Biblijnych, koncentrujących się wokół Ewangelii dnia.

Home-office-336373_1920.jpg

Ks Jacek Gołębiowski, proboszcz parafii pw. św. Stanisława BM w Dąbrowie koło Mławy do dnia 25 marca br. codziennie o godzinie 21.00 głosi konferencję w ramach parafialnych Wielkopostnych Rekolekcji Biblijnych, emitowanych na kanale You Tube.

- Obecnie internet to jedyna możliwość dotarcia do szerszego grona wiernych w okresie Wielkiego Postu, to „parafia otwarta”, która wychodzi do ludzi wierzących, aby przygotować ich do Wielkiej Nocy Zmartwychwstania. Wiemy, że sercem Kościoła jest Eucharystia, ale musimy teraz szukać różnych inspiracji Ducha Świętego, aby dotrzeć z przekazem do wiernych. Czymś takim są właśnie Wielkopostne Rekolekcje Biblijne, emitowane na kanale You Tube, a za jego pośrednictwem także na Facebooku – mówi ks. Jacek Gołębiowski.

Duszpasterz poszczególne odcinki nagrywa w swoim mieszkaniu, przy oknie, przez które pada widok na kościół parafialny. W tle stoją wizerunki świętych szczególnie mu bliskich: św. Teresy Wielkiej, św. Jana od Krzyża, św. Faustyny Kowalskiej i św. Jana Pawła II. Otoczenie to nazywa swoją „strefą komfortu”. Taki też tytuł nosił jeden z pierwszych odcinków rekolekcji internetowych. Każdy koncentruje się wokół Ewangelii dnia.

- Ludzie mają różne strefy komfortu, są to różne sytuacje, pieniądze, konkretni ludzie. Jednak czasem może ich zabraknąć. Wtedy powstają szczeliny, przez które dociera do nas Bóg. Kryzysy rzucają nas w ramiona Boga. Poza Nim nie ma strefy komfortu. Tylko On daje nam poczucia bycia kochanym, także teraz, gdy jest nam trudniej – zapewnia ks. Jacek Gołębiowski, zapraszając swoich parafian i wszystkich chętnych do codziennego udziału w Wielkopostnych Rekolekcjach Biblijnych.