Wierni parafii św. Józefa w Pułtusku modlą się przy relikwiach św. Faustyny

Relikwie drugiego stopnia św. Faustyny Kowalskiej zostały uroczyście wprowadzone do kościoła parafii św. Józefa w Pułtusku: „W czasach pandemii w Bożym Miłosierdziu możemy znaleźć ocalenie” – powiedział proboszcz parafii ks. kan. dr Janusz Kochański.

Pultusk.jpg

Relikwie św. Faustyny Kowalskiej (drugiego stopnia – fragment szaty) zostały podarowane parafii św. Józefa w Pułtusku przez jedną z parafianek. Uroczyście wprowadził je do kościoła ks. dr Tomasz Brzeziński, rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku. Zwrócił uwagę na związek św. Faustyny ze św. Józefem – Apostołka Bożego Miłosierdzia miała również jego wizje. Duszpasterz zaprosił także mieszkańców Pułtuska do odwiedzenia i modlitwy w płockim sanktuarium, gdzie kult Bożego Miłosierdzia jest bardzo żywy i wciąż się rozwija.

Relikwie św. Faustyny umieszczone zostały w relikwiarzu ufundowanym przez parafian, podobnie jak ikona przedstawiająca św. Faustynę. Na stałe rzeczy te znalazły swoje miejsce w bocznym ołtarzu Jezusa Miłosiernego, w pobliżu prezbiterium.

„Posiadanie przez nas relikwii św. Faustyny - Apostołki Bożego Miłosierdzia ma umocnić parafian w wierze. Z powodu pandemii żyjemy w czasach trudnych, a w Miłosierdziu Bożym możemy mieć nadzieję na ocalenie. Chcemy pobudzić i rozszerzyć ten kult, wierzymy, że relikwie i ikona będą nas do tego mobilizować” – powiedział ks. kan. dr Janusz Kochański, proboszcz parafii.

W parafii św. Józefa w Pułtusku żywy jest kult Bożego Miłosierdzia. Od około roku każdego 22 dnia miesiąca (22 lutego 1931 roku św. Faustyna po raz pierwszy ujrzała Jezusa Miłosiernego w obrazie „Jezu ufam Tobie”) o godz. 20.00 sprawowane jest nabożeństwo „Godziny Miłosierdzia”. Natomiast w każdy piątek po Mszy św. wieczornej odmawiana jest Koronka do Bożego Miłosierdzia.