Wigilia płockiej „Solidarności”

O to, aby katolicy stawali w obronie Boga i wiary, zaapelował ks. biskup Mirosław Milewski podczas spotkania świątecznego z ludźmi płockiej „Solidarności”. Wigilię członków „Solidarności” z regionu płockiego zorganizowano w Spółdzielczym Domu Kultury w Płocku.

Solidarno__.jpg

Podczas spotkania świątecznego w Spółdzielczym Domu Kultury bp Mirosław Milewski pobłogosławił opłatek, którym podzielili się członkowie „Solidarności”.

Podziękował im za solidaryzm społeczny, który jest coraz rzadziej spotykaną postawą. Także za to, że kiedy organizują swoje ważne uroczystości, najpierw modlą się podczas Mszy św. Duch wiary, duch katolicyzmu, jest widoczny w ich działalności.

- Nie bójcie się stawać w obronie wiary i wartości chrześcijańskich, nawet wtedy, gdy inni uważają inaczej. Jeśli nie będziemy wspólnie bronić wiary, popadniemy w nicość. Wiara i wartości chrześcijańskie nie prowadzą do nicości, ale do życia. Boże Narodzenie ma dodać nam odwagi w wyznawaniu wiary - podkreślił hierarcha.

W programie Wigilii było też wspólne kolędowanie z Harcerskim Zespołem Pieśni Tańca „Dzieci Płocka” oraz wieczerza wigilijna.

W spotkaniu uczestniczyli m.in. przedstawiciele Zarządu Regionu Płockiego „NSZZ” Solidarność z przewodniczącym Andrzejem Burnatem, przewodniczący Komisji Zakładowych i Międzyzakładowych związku z Gostynina, Płońska i Sierpca, przedstawiciele pracodawców oraz duszpasterz ludzi pracy ks. kan. Andrzej Smoleń, proboszcz parafii św. Józefa w Płocku.