Wigilia z bezdomnymi mężczyznami

Biskup płocki Piotr Libera 24 grudnia br. weźmie udział w Wigilii z mieszkańcami Noclegowni dla Mężczyzn, prowadzonej przez Caritas Diecezji Płockiej. W ubiegłym roku spotkanie nie mogło się odbyć z powodu pandemii, w tym roku powrócono do tradycji, ale z zachowaniem zasad sanitarnych. Bezdomne osoby otrzymają także paczki świąteczne.

Opłatek

Noclegownia dla Bezdomnych Mężczyzn przy ul. Sienkiewicza 54, prowadzona przez Caritas Diecezji Płockiej, od lat jest stałym miejscem pomocy dla tych osób. Może w niej nocować około 50 osób. Placówka zapewnia wyżywienie i schronienie dla osób nieposiadających mieszkania z różnych przyczyn losowych. Pensjonariusze, to osoby skierowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Bezdomni korzystający z tego typu pomocy mają zapewnione miejsce noclegowe, a także odzież i środki czystości. Warunkiem pobytu jest trzeźwość, osoby uzależnione od alkoholu są kierowane do zakładów odwykowych.

W Wigilię Bożego Narodzenia, po rocznej przerwie, bezdomni mężczyźni ponownie przełamią się opłatkiem z bp. Piotrem Liberą. Spotkanie  24 grudnia o godzinie 12:00 w lokalu Caritas przy ul. Sienkiewicza 54 organizuje Caritas Diecezji Płockiej. 

- Wigilia jest wyjątkowym dniem w roku, nikt wtedy nie powinien być sam. Dlatego po rocznej przerwie powracamy do tradycji świątecznego spotkania bezdomnych mężczyzn z biskupem płockim Piotrem Liberą. Podzielimy się wzajemnie opłatkiem, złożymy sobie życzenia świąteczne, będziemy  kolędować i usiądziemy do obiadu wigilijnego. Nasi podopieczni zostaną także obdarowani paczkami, będą w nich kosmetyki i słodycze - zapowiada ks. kan. Szczepan Bugaj, dyrektor Caritas diecezjalnej.