XI Orszak Trzech Króli w Płocku – 6 stycznia 2022 roku

XI Orszak Trzech Króli w Płocku rozpocznie się 6 stycznia 2022 r. o godz. 11:00 na Starym Rynku przed Ratuszem w Płocku. Orszak ruszy po modlitwie „Anioł Pański”, którą poprowadzi ks. biskup Piotr Libera. Przejdzie ulicami Bielską i Jachowicza - do kościoła parafii pw. św. Stanisława Kostki w Płocku.

Plakat Otk 2022

O godzinie 12:00 Mszy św. będzie przewodniczył ks. biskup Piotr Libera, natomiast homilię wygłosi ks. biskup Mirosław Milewski. W koncelebrze weźmie udział także ks. biskup Roman Marcinkowski.

Wydarzeniem towarzyszącym Orszakowi jest Konkurs na wykonanie rodzinnej szopki Bożonarodzeniowej, koordynowany przez s. Dominikę Dudzik z wydziału katechetycznego płockiej Kurii Diecezjalnej.

XI Orszak Trzech Króli w Płocku patronatem objęli: biskup płocki Piotr Libera, prezydent Płocka Andrzej Nowakowski i starosta płocki Sylwester Ziemkiewicz.