XI Szkolno-Parafialny Festiwal Kolęd i Pastorałek w Rogozinie

Zespół wokalno-instrumentalny „Qulturalni” z Gminnego Ośrodka Kultury w Cekanowie zdobył Grand Prix tegorocznego XI Szkolno-Parafialnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek, który odbył się w Rogozinie koło Płocka. Cieszący się dużą popularnością w diecezji płockiej festiwal zgromadził w tym roku kilkuset uczestników.

Rogozino.jpg

W czasie XI Szkolno-Parafialnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek soliści, zespoły, chóry i schole wystąpiły tradycyjnie w murach kościoła parafii św. Faustyny Apostołki Miłosierdzia Bożego w Rogozinie koło Płocka, której proboszczem jest ks. dr Janusz Wiśniewski. Przez scenę przewinęło się około 200 osób. Młodzi artyści reprezentowali szkoły, parafie i ośrodki kultury.

W konkursie przyznano Złote i Srebrne Gwiazdy. Złote Gwiazdy otrzymali: Patrycja Ziółkowska i Iza Jędrzejewska ze Szkoły Podstawowej w Solcu, Gabriela Majorkiewicz ze Szkoły Podstawowej w Nowych Krubicach, Natalia Pęcherzewska z Centrum Kultury i Sportu w Radzanowie, Kinga Kalińska ze Szkoły Podstawowej w Rogozinie, Kinga Zawadzka i Julia Urbańska ze Szkoły Podstawowej w Bielsku, zespół wokalno-instrumentalny „Qulturalni” z Gminnego Ośrodka Kultury w Cekanowie, Szkoła Podstawowa nr 20 w Płocku, „Plastusiowe Nutki” ze Szkoły Podstawowej w Nowym Kamieniu, zespół „No Name” ze Szkoły Podstawowej w Rogozinie, chór „Kornelki” ze Szkoły Podstawowej w Wyszynie, „Chór Aniołów” z parafii Dobrzyń nad Wisłą.

Srebrne Gwiazdy otrzymali: Patryk Szymański z Zespołu Szkół Specjalnych w Goślicach, Amelia Rutecka ze Szkoły Podstawowej w Rogozinie, Wiktoria Siekierska ze Szkoły Podstawowej w Święcieńcu, Seweryn Kopeć ze Szkoły Podstawowej w Święcieńcu, schola „Rogozińskie Gwiazdy” z parafii w Rogozinie, zespół wokalny ze Szkoły Podstawowej w Wyszynie, zespół wokalny „Dzieciarnia” z Centrum Kultury i Sportu w Radzanowie, zespół wokalny „Trio” z Centrum Kultury i Sportu w Radzanowie oraz chór ze Szkoły Podstawowej w Święcieńcu.

Grand Prix festiwalu zdobył zespół wokalno-instrumentalny „Qulturalni” z Gminnego Ośrodka Kultury w Cekanowie. Natomiast Kinga Chrząszczewska ze Szkoły Podstawowej w Nowym Kamieniu otrzymała specjalne wyróżnienie za doskonałą grę na akordeonie guzikowym.

Nad festiwalem merytorycznie czuwał Robert Majewski, znany płocki muzyk, dyrektor Szkoły Podstawowej w Rogozinie: - Na przestrzeni minionych lat widzę bardzo duży rozwój zarówno umiejętności wokalnych, jak i instrumentalnych uczestników. Szczególnie cieszy mnie to, że coraz więcej osób gra na instrumentach – komentował po festiwalu jego współorganizator.