XII Festiwal Kolęd i Pastorałek w Rogozinie

Zuzanna Nowak ze Szkoły Podstawowej w Smardzewie zdobyła Grand Prix XII Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Rogozinie koło Płocka. Soliści, zespoły, chóry i schole wystąpiły w murach kościoła parafii św. Faustyny Apostołki Miłosierdzia Bożego. Młodzi artyści reprezentowali szkoły, parafie i placówki kultury.

Angel-564351_640.jpg

W konkursie głównymi nagrodami były Złote Gwiazdy. W gronie zespołów instrumentalno-wokalnych otrzymali je: „Zawidzianie” z LO w Zawidzu, zespół ze Szkoły Podstawowej w Zawidzu, Gminna Orkiestra Dęta „Foxodeon” z ośrodka kultury w Białem, „Ciacho Band” z Zespołu Szkół w Ciachcinie, zespół Akademickiego LO w Płocku, grupa „No Name” ze Szkoły Podstawowej w Rogozinie.

Wśród zespołów wokalnych na nagrodę Złotych Gwiazd zasłużyli: schola „Rogozińskie Gwiazdy” z parafii Rogozino, Kinga Zawadzka i Julia Urbańska ze Szkoły Podstawowej w Bielsku, zespół „Brzdąc” ze Szkoły Podstawowej w Gąbinie. Jeśli chodzi o chóry, to Złotą Gwiazdą nagrodzono chór „TuTu” ze Szkoły Podstawowej nr 22 w Płocku.

W festiwalu uczestniczyli także soliści. Złotymi Gwiazdami obdarowani zostali: Jakub Mazurowski z Technikum w Zawidzu, Natasza Stefanicka ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Płocku, Katarzyna Pesta z Zespołu Szkół w Ciachcinie, Aleksandra Rogozińska z parafii Rogozino, Zuzanna Nowak ze Szkoły Podstawowej w Smardzewie, Mateusz Staniaszek ze Szkoły Podstawowej w Iłowie, Paweł Piegat ze Szkoły Podstawowej w Nowej Górze, Weronika Fersz ze Szkoły Podstawowej w Proboszczewicach, Julia Tybuś ze Szkoły Podstawowej w Radzanowie.

Z grona laureatów wyłoniono zdobywczynię Grand Prix festiwalu. Przyznano je Zuzannie Nowak ze Szkoły Podstawowej w Smardzewie. Ponadto w charakterze gwiazdy koncert dał zespół wokalno-instrumentalny „Qulturalni” z Gminnego Ośrodka Kultury w Cekanowie, który było zdobywcą Grand Prix w ubiegłym roku.

- Dwunasta edycja festiwalu przerosła nasze oczekiwania, jeśli chodzi o liczbę uczestników oraz poziom prezentacji. Nauczyciele i muzycy postawili przed swoimi podopiecznymi wysoką poprzeczkę. Było bogate instrumentarium: od instrumentów dętych, poprzez klawiszowe czy perkusyjne, po gitarowe. Nauczyciele muzyki wiedzą, jak dużo pracy potrzeba, aby one razem dobrze wybrzmiały. Poza tym zainteresowanie festiwalem rośnie: w tym roku przyjechało do nas ponad 250 osób – komentował Norbert Pałysa, który prowadził XII Festiwal Kolęd i Pastorałek w Rogozinie.

Organizatorami przedsięwzięcia byli: parafia pw. św. Faustyny Apostołki Bożego Miłosierdzia w Rogozinie, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rogozinie, Centrum Kultury i Sportu w Radzanowie.