XII Turniej Piłki Siatkowej KSM puchar Biskupa Płockiego

Już po raz dwunasty Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Płockiej zorganizowało Turniej Piłki Siatkowej o puchar Biskupa Płockiego Piotra Libery. Tym razem młodzież spotkała się w Lipowcu Kościelnym. Zacięta walka sportowa trwała przez wiele godzin.

Ksm_siatk_wka.jpg

Mszy Świętej koncelebrowanej poprzedzającej turniej przewodniczył ks. Michał Fordubiński, diecezjalny asystent KSM. Podczas wygłoszonego do młodzieży kazania powiedział: „Czasem trudno jest nam zrozumieć słowa św. Pawła. Ale to dlatego, że on był sportowcem. On ciągle biegł i wiedział, że ten bieg ma sens. Życzę Wam takiego zapału jaki miał św. Paweł”.

Ks. Fordubiński nawiązał też do rozpoczynających się tuż po Mszy Świętej rozgrywek: „Jest tak jak w siatkówce. Nie możecie bać się przerzucić piłki waszej wiary na pole przeciwnika. Mecz wciąż trwa, Bóg jest jego sędzią, a ty musisz walczyć. Piłka jest po to by pokonać przeciwnika i pokazać mu gdzie jest jego miejsce”.

Rozgrywki odbyły się w hali przy Szkole Podstawowej w Zawadach. Tam uczestnicy rozegrali mecze, stosując system kołowy. Po trwających niemal sześć godzin zmaganiach wyłoniono zwycięzców. Zdobywcami pierwszego miejsca zostali członkowie drużyny z parafii pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Dąbrowie, drugie miejsce wywalczyli członkowie oddziału KSM przy parafii przy parafii pw. Apostołów Piotra i Pawła w Grudusku, natomiast trzecie miejsce zajęli klerycy z Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku.

Tuż za podium znaleźli się członkowie oddziału przy parafii pw. św. Michała Archanioła w Płońsku oraz oddziału przy parafii pw. św. Wita, Modesta i Krescencji w Sońsku. Podczas wszystkich spotkań sędzią była Ewa Sobolewska, mama jednej z druhen należących do oddziału KSM w Grudusku.

Wraz ze swoimi drużynami przyjechali księża: ks. Wojciech Nikodymczuk (Sońsk), ks. Marcin Stankiewicz (Grudusk), ks. Łukasz Zdunkiewicz (Płock) oraz ks. Jacek Gołębiowski (Dąbrowa). W spotkaniu uczestniczyło ponad osiemdziesiąt osób. Oprócz drużyn zebrali się także członkowie oddziałów KSM z Lipowca Kościelnego, Płocka (par. pw. św. Wojciecha) oraz Strzegowa.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji na naszej facebookowej stronie.

Magdalena Karpińska
Rzecznik Zarządu KSM DP