XIX Jesienny Diecezjalny Turniej Tenisa Stołowego w Płońsku

26 listopada 2019 r. w hali sportowej w Płońsku odbył się Jesienny Diecezjalny Turniej Tenisa Stołowego dla dziewcząt i chłopców ze szkół podstawowych i średnich. W turnieju wystartowały 94 osoby. Zawodnicy przybyli na turniej ze swoimi rodzicami, kapłanami, katechetami i nauczycielami.

Tenis_sto_owy_p_o_sk.jpg

W turnieju uczestniczyli zawodnicy z: Bodzanowa, Kodłutowa, Płocka, Radzyminka, Siedlina, Małej Wsi, Starych Olszyn, Nowego Dworu, Jeżewa k/Sierpca, Jerzewa k/Płońska, Szyszk k/Pułtuska, Bledzewa, Wichorowa, Bądkowa, Sarbiewa, Szczytna, Gralewa, Gostynina, Krajkowa, Uniecka, Pilitowa, Szczytna, Bulkowa, Płońska i wielu innych miejscowości.

Sportowej rywalizacji towarzyszyła modlitwa do św. Jana Pawła II, którą rozpoczęto i zakończono rywalizację sportową. Turniej rozpoczął się o godz. 9.00, a zakończył o godz. 14.00. Masowa impreza sportowa odbyła się dzięki wsparciu władz samorządowych: Starostwu Powiatowemu, Urzędowi Miasta Płońsk, Urzędowi Gminy Płońsk, Stowarzyszeniu Parafiada, Diecezjalnemu Funduszowi Społecznemu oraz zaangażowaniu władz klubu. Od 10 lat, dwa razy w roku, turniej jest rozgrywany na obiektach Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Płońsku.

Imprezę sportową zaszczycił swoją obecnością dyrektor MOSiR w Płońsku Waldemar Kunicki. Uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięscy poszczególnych kategorii puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe. Wszyscy częstowani byli słodkimi bułkami, kawą, herbatą i napojami. Rywalizacja sportowa przeprowadzana była według zasad Fair Play. Obsługą sędziowską imprezy zajęła się młodzież z klas sportowych Zespołu Szkół nr 2 wraz z dyrekcją i nauczycielami oraz nauczyciele ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Płońsku. Kierownikiem sportowym imprezy był Krzysztof Grabowski, nauczyciel i pasjonat gry w tenisa stołowego.

Ks. Zbigniew Sajewski
Diecezjalny Duszpasterz Sportu