Zakon Rycerzy Jana Pawła II otrzymał relikwie św. s. Faustyny Kowalskiej

Zakon Rycerzy Jana Pawła II w diecezji płockiej otrzymał relikwie pierwszego stopnia św. s. Faustyny Kowalskiej. Peregrynują one po parafiach diecezji wraz z wystawą mobilną o Bożym Miłosierdziu: - Dzięki temu wystawa zyskuje wymiar duchowy. Wierni w parafiach modlą się między innymi o ustanie pandemii, w duchu zaufania Jezusowi Miłosiernemu, o co prosiła św. s. Faustyna – przekazał ks. dr Tomasz Brzeziński, duszpasterz Zakonu Rycerzy Jana Pawła II.

A04ed9b4-f392-4793-82a8-5bf7485fe796-7342-0000078fafc4ae86.jpeg

Relikwie św. s. Faustyny Kowalskiej pierwszego stopnia zostały przywiezione do diecezji płockiej z podkrakowskich Łagiewnik, gdzie znajduje się grób Świętej. Znajdują się one w relikwiarzu w kształcie Iskry Miłosierdzia, ufundowanym przez Roberta Raczkowskiego, wicekomandora Komandorii Płockiej Zakonu Rycerzy Jana Pawła II.

Relikwie zostały uroczycie przyjęte w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia – duchowej siedzibie Zakonu, a obecnie peregrynują po parafiach i dekanatach diecezji płockiej. Towarzyszą mobilnej wystawie o Bożym Miłosierdziu, poprzedzającej obchody 90. rocznicy pierwszego objawienia się Jezusa Miłosiernego św. Faustynie, która przypadnie 22 lutego 2021 r. Wystawę koordynuje Zakon Rycerzy Jana Pawła II.

Św. siostra Faustyna Kowalska (1905-1938) mieszkała w domu Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Płocku w latach 1930-1932. Na wystawie znalazły się m.in. archiwalne zdjęcia, przedstawiające miejsca związane z objawieniem się Jezusa Miłosiernego w obrazie „Jezu ufam Tobie”. Objawienia w Płocku zapoczątkowały prorocką misję s. Faustyny i przekaz orędzia o Miłosierdziu Bożym. W miejscu objawień znajduje się Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, aktualnie rozbudowywane przez siostry ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia.

Relikwie uzupełniają wymiar duchowy wystawy: „Wystawa odwiedza parafie i dekanaty, w których znajdują się Chorągwie Zakonu Rycerzy Jana Pawła II. Wierni mogą tam także modlić się przy relikwiach Świętej, bez której tej wystawy by nie było. Modlą się między innymi o ustanie pandemii, w duchu zaufania Jezusowi Miłosiernemu, o co tak bardzo prosiła siostra Faustyna” – podkreślił ks. dr Tomasz Brzeziński, rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku, duszpasterz Zakonu Rycerzy Jana Pawła II w diecezji płockiej.