Zakończenie Roku „Rodzina Amoris Laetitia” - program

Family G86b437fe5 640

Serdecznie zapraszamy do udziału w przedsięwzięciach, związanych z zakończeniem Roku „Rodzina Amoris laetitia” w dniach 3-5 czerwca 2022 r., organizowanych przez Wydział ds. Rodzin, Wydział Duszpasterski oraz Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Płockiej (SRKDP). Sobotnia konferencja jest częścią spotkania Polskiej Federacji Stowarzyszeń Rodzin Katolickich, założonej w 1993 r. w Płocku, oraz elementem formacji stałej doradców życia rodzinnego i duszpasterzy rodzin. Poniżej przedstawiamy program obchodów.

3 czerwca (piątek)
19.00 Teatr Dramatyczny w Płocku: spektakl Sekretarka na podstawie Dzienniczka św. Faustyny Kowalskiej. Koszt biletu 35 zł.

4 czerwca (sobota)
7.30 Msza św. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia – bp dr Mirosław Milewski

9.45 Opactwo Pobenedyktyńskie (Kuria Diecezjalna) w Płocku: konferencja naukowa Dziedzictwo społeczne bł. kard. Stefana Wyszyńskiego. Udział bezpłatny. Współorganizacja: Wydział Studiów nad Rodziną UKSW w Warszawie. Program:

9.45 dr Witold Wybult (Prezes SRKDP] – Otwarcie konferencji
9.50 dr hab. Rafał Łatka (IPN w Warszawie – Biuro Badań Historycznych) – Kardynał Stefan Wyszyński nauczycielem patriotyzmu
10.25 ks. dr hab. Dominik Zamiatała, prof. ucz. (UKSW w Warszawie) – Aktywny senior na szlakach dziejów małych Ojczyzn
11.00 ks. dr hab. Artur Kasprzak (UKSW w Warszawie) – Kardynał Stefan Wyszyński wobec obrazu Kościoła w kryzysie posoborowym w katolickich środkach społecznego przekazu Europy Zachodniej
11.35 Przerwa kawowa
11.50 ks. dr Wojciech Kućko (UKSW w Warszawie, dyrektor Wydziału ds. Rodzin Kurii Diecezjalnej Płockiej, asystent kościelny SRKDP) – Kardynała Stefana Wyszyńskiego nauczanie o wojnie i pokoju a Magisterium Kościoła w czasach papieża Franciszka
12.20 mgr Ewa Kozłowska-Głębowicz (Bractwo św. Antoniego z Padwy przy Sanktuarium Diecezjalnym św. Antoniego z Padwy w Ratowie) – Sposoby pozyskiwania środków na aktywizację patriotyczną seniorów
12.50 Dyskusja

5 czerwca (niedziela) – Diecezjalne Święto Rodziny
11.30 Bazylika Katedralna w Płocku: Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Płockiego Piotra Libery
12.30 X Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem I ślubuję Ci, z placu przed Bazylią Katedralną do Wyższego Seminarium Duchownego i Szkół Katolickich w Płocku (ul. Abpa A.J. Nowowiejskiego 2)
13.30 Ogród Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku: Festyn Rodzinny (konkursy z nagrodami, koncert, poczęstunek).

Więcej szczegółów na stronie: www.srkplock.pl; www.plockierodziny.pl.

Płock, dnia 27 maja 2022 r.

Ks. Wojciech Kućko
Dyrektor Wydziału ds. Rodzin