Zebranie Duszpasterstwa Rodzin Rejonu Centralnego

W dniach 26 – 27 marca 2019 r. w Łodzi odbyło się Zebranie Duszpasterstwa Rodzin Rejonu Centralnego, zorganizowane przez Krajowy Ośrodek Duszpasterstwa Rodzin. Diecezjalni duszpasterze rodzin wraz z diecezjalnymi doradcami życia rodzinnego spotkali się w Wyższym Seminarium Duchownym archidiecezji łódzkiej, aby pochylić się nad sprawami rodzin. Diecezję płocką reprezentował Witold Wybult, diecezjalny doradca życia rodzinnego i pracownik Wydziału ds. Rodzin.

P_ockie_rodziny.jpg

Spotkanie rozpoczęło się Eucharystią w kaplicy Dobrego Pasterza w łódzkim seminarium, po Mszy św. odbył się wykład ks. dr. Dominika Lubińskiego pt. „Warunki skuteczności Duszpasterstwa Rodzin w nauczaniu papieża Franciszka”. Główna myśl wystąpienia koncentrowała się wokół klucza w rozumieniu Duszpasterstwa Rodzin, które może być postrzegane jako matka wszystkich duszpasterstw. Po południu miało miejsce dwugodzinne spotkanie z arcybiskupem Grzegorzem Rysiem, a po nim uczestnicy zjazdu udali się na spacer ulicami Łodzi pod przewodnictwem miejscowego przewodnika.

Drugi dzień zjazdu, podobnie jak pierwszy, rozpoczął się Mszą św. W części roboczej natomiast odbyło się spotkanie z pracownikami Centrum Medycyny Spersonalizowanej CODE pt. „Historyczne podejście do pacjenta realizowane w leczeniu naprotechnologicznym w Łodzi”. Po tej konferencji ks. dr Przemysław Drąg, dyrektor Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin, przekazał bieżące sprawy duszpasterstwa rodzin na poziomie krajowym. W części rekreacyjnej uczestnicy spotkania zwiedzili katedrę łódzką.

Następne robocze spotkanie, tym razem sesja wiosenna diecezjalnych doradców życia rodzinnego, odbędzie się w dn. 25-28 kwietnia 2019 r. w Laskach k. Warszawy.


Witold Wybult