Zmarł ks. kan. dr Andrzej Świderski, proboszcz parafii Gąbin

[TRANSMISJA POGRZEBU - YOUTUBE KRDP FM] Ze smutkiem zawiadamiamy, że 24 kwietnia br. zmarł ks. kan. dr Andrzej Świderski, proboszcz parafii Gąbin. Przeżył 60 lat, w tym 36 lat w kapłaństwie.

Mourning-73982_640.jpg

[transmisja - youtube KRDP FM]

Uroczystości pogrzebowe śp. ks. Andrzeja Świderskiego odbędą się w czwartek, 30 kwietnia o godz. 13.00, w kościele parafialnym w Gąbinie. Mszy Świętej pogrzebowej przewodniczyć będzie Biskup Płocki Piotr Libera. Liturgia żałobna transmitowana będzie na  kanale youtube Katolickiego Radia Diecezji Płockiej i porofilu fejsbukowym parafii Gąbin.

W kościele w Gąbinie, przy obowiązujących ogrnaniczeniach,  może przebywać podczas nabożeństwa maksymalnie 100 osób. Dlatego do koncelebry przede wszystkim zaproszeni są ci kapłani, którzy pracowali ze śp. ks. Andrzejem oraz koledzy, którzy przyjęli z Nim święcenia kapłańskie.

Po Mszy Świętej pogrzebowej urna z prochami śp. ks. Świderskiego zostanie przewieziona do Płocka i zgodnie z wolą wyrażoną w testamencie złożona do grobu na cmentarzu katolickim przy al. Kobylińskiego.

Informujemy również, że we wtorek, 28 kwietnia o godz. 18.00 w gąbińskim kościele parafialnym bedzie sprawowana Msza Święta żałobna (także transmitowana na porfilu fejsbukowym parafii Gąbin).

Przypominamy, że zgodnie z tradycją, każdy kapłan Diecezji Płockiej jest zobowiązany odprawić Mszę Świętą za zmarłego duchownego.

Śp. ks. Andrzeja Świderskiego polecamy Bożemu Milosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj Mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

ks. kan. dr Andrzej Świderski
ur. 21 lutego 1960 r. w Sierpcu;
diakonat: 20 marca 1983 r. w Płocku;
kapłaństwo: 3 czerwc 1984 r. w Płocku;
praca duszpasterska: wikariusz par. Wyszogród (1984-1985), wikariusz par. św. Jana Chrzciciela w Płocku (1988-1995), wikariusz par. Gąbin (1995-1999), proboszcz par. Bożewo (1999-2018), proboszcz par. Gąbin (2018-2020);
praca naukowa, dydaktyczna i inne zlecone zadania: studia KUL (1985), zajęcia dydaktyczne na Soborowym Studium Teologiczno-Pastoralnym w Płocku, wykładowca w WSD Łowicz (1994), referent ds. ekumenicznych (1989-1995), dekanalny duszpasterz rodzin dek. tłuchowskiego i gąbińskiego, wicedziekan dekanatu tłuchowskiego i gąbińskiego, koordynator ds. kontaktów ze Stow. "Pomoc Kościołowi w potrzebie", członek Diecezjalnej Rady Wydawniczej;
odznaczenia: tutuł kanonika (2012), kanonik honorowy Kapituły Kolegiackiej Pułtuskiej (2017);
zm. 24 kwietnia 2020 r. w Gąbinie.