Zmarł ks. prał. Tadeusz Niestępski

Ze smutkiem zawiadamiamy, że 19 lipca 2021 r. zmarł ks. prał. Tadeusz Niestępski. Odszedł do Pana w 91 roku życia i 66 roku kapłaństwa.

Pogrzeb 5

Uroczystości pogrzebowe śp. ks. prał. Tadeusza Niestępskiego rozpoczną się w piątek (23 lipca) o godz. 19.00 Mszą Świętą żałobną sprawowaną przez księży z dekanatu przasnyskiego w kościele farnym w Przasnyszu.

Mszy Świętej pogrzebowej w sobotę (24 lipca) o godz. 10.00 przewodniczyć będzie biskup Roman Marcinkowski w kościele parafii pw. św. Wojciecha w Przasnyszu.

Po Mszy Świętej pogrzebowej trumna z ciałem śp. ks. Niestępskiego zostanie złożona w grobie na cmentarzu parafialnym.

Śp. ks. Tadeusza polecajmy Bożemu Milosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj Mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

ks. prał. Tadeusz Niestępski
ur. 26 lipca 1930 r. w Bobinie Grzybkach, par. Płoniawy;
diakonat: 5 grudnia 1954 r. w Płocku;
kapłaństwo: 11 lutego 1956 r. w Płocku;
praca duszpasterka, powierzone zadania i funkcje: wikariusz par. Krasnosielc, wikariusz par. Pułtusk, wikariusz par. Gradzanowo, wikariusz par. Strzegowo, wikariusz par. Krzynowłoga Mała, proboszcz par. Krzynowłoga Mała, proboszcz par. Sanniki, proboszcz par. Dzierzgowo, proboszcz par. Przasnysz, kapelan w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Przasnyszu, administrator par. Węgra, administrator par. Święte Miejsce, wieloletni dziekan dekanatu przasnyskiego;
emeryt: 1997;
odznaczenia:
kanonik (1976), kanonik honorowy Kapituły Kolegiackiej Pułtukiej (1997), kapelan Jego Świątobliwości (2006);
zm. 19 lipca 2021 r. w Przasnyszu.