Zmarł ks. Sławomir Grzela

Ze smutkiem zawiadamiamy, że 30 pażdziernika br., po ciężkiej chorobie, zmarł ks. Sławomir Grzela. Przeżył 29 lat w tym 3 lata kapłaństwie.

Grzela.jpg

Uroczystości pogrzebowe śp. ks. Sławomira Grzeli rozpoczną się w sobotę, 2 listopada br. o godz. 19.00 Mszą Świętą żałobną w parafii Matki Bożej Królowej Polski w Mławie, gdzie pracował zmarły ks. Sławomir. W niedzielę o godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza Święta żałobna z udziałem duszpasterzy z dekanatu i kolegów rocznikowych ks. Sławomira w parafii św. Bartłomieja w Kuczborku. Natomiast 4 listopada br. (poniedziałek) o godz. 10.00 Mszy Świętej pogrzebowej w kościele pw. św. Bartłomieja w Kuczborku przewodniczyć będzie Biskup Mirosław Milewski. Po Mszy Świętej nastąpi złożenie ciała zmarłego Kapłana na cmentarzu parafialnym. Zgodnie z życzeniem Rodziny ks. Sławomira prosimy podczas pogrzebu, zamiast kwiatów i wiązanek, o przekazanie datków na hospicjum Caritas Diecezji Płockiej. Śp. ks. Sławomira polecamy Bożemu Milosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj Mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.


śp. ks. mgr Sławomir Grzela
ur. 7 lipca 1990 w Ciechanowie;
diakonat: 16 marca 2015 w Płocku;
kapłaństwo: 4 czerwca 2016 w Płocku;
posługa duszpasterska: praktyka duszpasterska w par. św. M.M. Kolbego w Płońsku (2015); zastępstwo wakacyjne w par. św. Wojciecha w Nasielsku (2016); zastępstwo wakacyjne w par. sw. Jana Pawła II w Pułtusku (2016); wikariusz par. Matki Bożej Królowej Polski w Mławie (2016); kapelan Mławskiego Szczepu ZHR "Sumatra" (2018);
zm. 30 pażdziernika 2019 w Kuczborku.