Bufet obficie zaopatrzony

Pojawiło się na portalu społecznościowym zaproszenie na zabawę: „OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA w K. serdecznie zaprasza wszystkich miłośników tańca na zabawę taneczną która odbędzie się 16.04.2017 r. w remizie strażackiej OSP K. Rozpoczęcie zabawy o godzinie 20:00. Zabawę poprowadzi zespół z Nowego Miasta Lubawskiego. Bufet obficie zaopatrzony”.

To bardzo dobrze, że ludzie chcą się dzisiaj bawić, integrować, cieszyć życiem. To widać, że gdzie się ludzie potrafią dobrze zabawić i spędzić czas ze sobą w realu, to tam rodzi się więcej dzieci. W tym roku było do tej pory 5 chrztów w parafii, a w tym aż 3 z jednej z mniejszych miejscowości w parafii – właśnie z tej, w której ma odbyć się zabawa.

Odpisałem na to zaproszenie tak: A ja ze swej strony w imieniu naszej Rodziny parafialnej serdecznie zapraszam wszystkich miłośników JEZUSA Z NAZARETU na obchody Wielkiego Tygodnia, który uroczyście rozpoczniemy w Niedzielę Palmową 09.04. 2017 r. o g. 8.00, 9.30, 11.00 w naszym parafialnym kościele. Następnie zapraszam na Triduum Paschalne: Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wielka Sobota o g. 18.00 (13 – 16 kwietnia). Oj, będzie się działo! Usłyszymy Słowo Boże, będziemy mogli adorować Pana Jezusa i przyjąć Go w Komunii świętej, zabiegani i opóźnieni mogą wyspowiadać się i pomodlić, a Druhny i Druhowie Strażacy  –  Rycerze św. Floriana podejmą nocne czuwanie przy Grobie Pańskim. Poświęcę pokarmy na stoły wielkanocne. Bohaterem tych wydarzeń będzie sam Jezus z Nazaretu. Bufet Słowa Bożego i Miłosierdzia będzie obficie zaopatrzony w te dni.

To wszystko, jak mawiali nasi przodkowie: aby być „do tańca i do różańca…!”, a nie jak bywa często dzisiaj: tylko do tańca…