Konkursy dla Świętego

SONY DSCDSC_0164

Zbliża się wielka uroczystość: kanonizacja bł.Jana Pawła II. W naszej parafii są obecne Jego relikwie I stopnia. Utworzyliśmy Park Papieski, w którym mamy Różaniec i Drogę Krzyżową. W piątek 04 kwietnia o g. 18.00, podczas rekolekcji, odprawimy tam Drogę Krzyżową, zgodnie z apelem Biskupa Płockiego z Jego Listu Pasterskiego na I Niedziele Wielkiego Postu: Znakiem Waszego duchowego przygotowania niech stanie się – odprawiona właśnie podczas rekolekcji wielkopostnych – droga krzyżowa całej wspólnoty parafialnej. Proszę, abyście przeszli tę jedyną w swoim rodzaju Via Crucis ze zniczami w dłoniach, a na koniec, po wysłuchaniu konferencji ojca rekolekcjonisty, ułożyli je przy figurze czy tablicy Jana Pawła II lub w innym symbolicznym miejscu Waszej miejscowości, podobnie jak czyniliśmy to w świętych dniach żałoby po śmierci Ojca Świętego w 2005 roku. Aby dobrze przygotować się do kanonizacji bł. Jana Pawła II ogłaszam dwa konkursy z nagrodami:

1. Konkurs dla dzieci i młodzieży zj parafii Dulsk oraz Gminy Radomin, poświęcony osobie Karola Wojtyły. Temat: „Jan Paweł II – Jego droga do świętości”. Kategorie wiekowe: 1. SP kl. I – III, 2. SP Kl. IV – VI, 3. Gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne. Metody prac: prezentacja multimedialna, dowolne techniki plastyczne, rozprawka. Termin nadsyłana: do końca maja. Rozstrzygnięcie konkursu w czerwcu 2014.

2.  Konkurs: „Palma dla św. Jana Pawła II.” Proszę młodzież, nauczycieli i rodziców o pomoc dzieciom z naszej parafii w przygotowaniu materiału na palmy i wykonanie samych palm. Zachęcam dzieci, jak co roku, do zrobienia palm i ich sprzedaż w czasie rekolekcji parafialnych. Wybierzemy najładniejsze palmy i nagrodzimy! W tym roku proszę o wykonanie palm z motywem, symbolem, kolorystyką związaną z Ojcem Świętym Janem Pawłem II.  Dochód ze sprzedaży dzieci przeznaczają na dofinansowanie wycieczek.

Warto posłuchać wiersza Karola Wojtyły w wykonaniu Marcina Stycznia : Miłość mi wszystko wyjaśniła