Matce, która wszystko rozumie

Tobie powierzam mą drogę...

SONY DSCPielgrzymka_do_Obór_re_133

Zawsze pielgrzymowanie do Matki Boskiej Bolesnej w Oborach jest naznaczone czymś niesamowitym. Lubimy chodzić tam, do naszej Matki. W środę poszliśmy już tradycyjnie na pielgrzymkę z dziećmi. Nie jest to daleko, bo tylko 11 km, ale dla dzieci młodszych, to jednak solidny wysiłek. Było dużo modlitwy, śpiewu, konkursów, pytań. Dzieci najczęściej pytały o to, czy daleko jeszcze? Albo kiedy będzie odpoczynek? Ale dzielnie zmierzały do celu, ratując osłabione ciało kanapkami, napojami i słodyczami. Największą radość dzieciom sprawił pomnik św. Jana Pawła II. To taki pomnik – ławeczka przy świętym Papieżu. Można sobie posiedzieć przy Świętym, popatrzeć, porozmawiać, przytulić się, zdjęcie zrobić!

W kościele odbyła się Msza św. i wiele spowiedzi. A przed Mszą Ojciec Piotr pięknie i obrazowo przedstawił dzieciom klasztor Karmelitów, opowiedział o szkaplerzu i cudownej figurze Matki Boskiej Bolesnej (dzieciom trudno było zapamiętać słowa szkaplerz i pieta).

Idziemy w tym kierunku: od naszej Matki Boskiej Niepokalanej (w głównym ołtarzu w naszym kościele), do Maryi Bolesnej. To właściwy kierunek. Niesiemy wiele spraw ze sobą – jak to do Matki. W czasie tego wędrowania otrzymałem pomyślną wiadomość. Udało się załatwić ważną sprawę!

Natomiast po Mszy podchodzi do mnie Parafianin, ojciec małej pątniczki i ni stąd, ni zowąd pyta mnie o  muzyka Tomka Kamińskiego. Obydwaj panowie się znają. Dowiedział się, że rozmawiałam niedawno z artystą i planowaliśmy koncert.  Wiadomo, że można planować, ale jakby to górale powiedzieli: dutki trza mieć… Akcja działa się błyskawicznie, może 2-3 godziny. Otrzymałem wiadomość, że koncert Tomka Kamińskiego odbędzie się w kościele w Dulsku w dniu 25 maja o g. 11.30. Potwierdził to także sam muzyk na FB. Oczywiście, że poświęcimy go MATCE. Tej Niepokalanej i Bolesnej, oraz wszystkim Matkom w wigilię ich święta. I jak tu nie wierzyć w cuda…? Dziękuję Ci Matko!

Zapraszam na otwarty koncert o Matce i dla Matki, w wykonaniu znanego muzyka Tomka Kamińskiego z niedalekiego Kawęczyna: w niedzielę 25 maja o g. 11.30. Po koncercie będzie Msza św. Zapraszam szczególnie wszystkie mamusie. A mamusie niech zaproszą swoje dzieci i wnuki. Wspomnimy też nieżyjące matki. Niech dobry Pan poprowadzi je tam do swojej Matki. Ty tylko mnie poprowadź!