Święty raban

Owoce Roku św. Stanisława Kostki

W czasie rekolekcji dla polskich księży po ŚDM w Krakowie, Ojciec Święty podszedł do Polaków i zapytał, „czy po ŚDM nauczyli się robić raban w Kościele?”.

Peregrynacja obrazu i relikwii św. Stanisława Kostki dobiega końca w naszej diecezji. Był to na pewno dobry czas w nieciekawych czasach, w których dane nam jest żyć. Lubimy narzekać, krytykować, biadolić, wyśmiewać ciekawe pomysły, nie promujemy dobra, a na zło chętnie się zgadzamy. Jeśli my będziemy dobrzy, to czas, w którym żyjemy będzie też dobry!

Stasiu Kostka jest żywym świętym: jeśli pozwolimy prowadzić się Duchowi Świętemu i pomogą dobrzy ludzie, to można zrobić niezły raban w parafii, w szkole – nawet przez te niecałe 4 godziny nawiedzenia. Dzieci bardzo przeżyły to spotkanie ze Świętym. I na niedawnych rekolekcjach przed adwentem na pytanie rekolekcjonisty: „Jakie są dzieci w parafii?”. Szybko padła odpowiedź ze strony dzieci: „Dzieci są święte!”.

Cóż więcej dodać? Dziękujemy Ci święty Stasiu – nasz przyjacielu za ten Twój raban! Więcej tu: galeria i filmy