6. Ekstremalna Droga Krzyżowa z parafii Ducha Świętego w Płocku - 31 marca 2023 r.

W piątek 31 marca br. w parafii pw. Ducha Świętego w Płocku po raz szósty rozpoczniemy Ekstremalną Drogę Krzyżową. Będziemy szli nocą 43 km, rozważając w skupieniu Misterium Męki Pańskiej. Przydrożne krzyże i kapliczki, które będziemy mijali po drodze, staną się na ten czas Stacjami tej wyjątkowej Drogi.

PLAKAT 2 2023

Droga Krzyżowa będzie wiodła z Płocka, przez Cierszewo, do Sikorza i z powrotem, przez Ludwikowo. Ostatnią Stacją będzie płockie Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, na Starym Rynku w Płocku.

EDK to propozycja dla ludzi odważnych. Ta trudna, nocna wędrówka, o długości maratonu, pozwala lepiej przygotować się do przeżycia Świąt Wielkiej Nocy, głębiej doświadczyć ogromu cierpienia Pana Jezusa i docenić Jego ofiarę.

Jeśli zdecydujesz się podjąć wyzwanie, wpisz w wyszukiwarkę internetową hasło: EDK Płock 2023. Tam znajdziesz stronę do zapisu i wszelkie potrzebne informacje. Do zobaczenia na Mszy Świętej, 31 marca o godz. 19.00, w kościele parafii Ducha Świętego.