Informacja dotycząca Niedzieli Słowa Bożego 2022

Biblia3.jpg

Zgodnie z zaleceniem Ojca Świętego Franciszka oraz zachętą Konferencji Episkopatu Polski, w  III niedzielę zwykłą, dnia 23 stycznia 2022 roku, wraz z Kościołem Powszechnym będziemy przeżywać Niedzielę Słowa Bożego. Ojciec Święty Franciszek w liście apostolskim Aperuit illis zaprasza wszystkich wierzących, a w sposób szczególny kapłanów, aby w tę właśnie niedzielę, podczas liturgii podkreślić cześć, jaką Kościół oddaje Słowu Pana.

Celebracja diecezjalna Niedzieli Słowa Bożego odbędzie się 23 stycznia br., w Katedrze Płockiej. Uroczystej Eucharystii przewodniczyć będzie ks. bp Piotr Libera, Biskupa Płocki.

Zespół Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II w Polsce przygotował na Niedzielę Słowa Bożego materiały pomocnicze do celebracji eucharystycznej Liturgii Słowa, modlitwę wiernych oraz pomoce do osobistej modlitwy Słowem Bożym.

Materiały te będą dostępne do pobrania na stronie Diecezji Płockiej oraz na stronie Dzieła Biblijnego pod adresem www.biblista.pl. Ponadto na stronie naszej Diecezji zostaną udostępnione materiały pomocnicze do rodzinnej i parafialnej intronizacji księgi Pisma Świętego.

Pod koniec grudnia ubiegłego roku została również udostępniona aplikacja „Dzieło Biblijne”, do pobrania na telefony komórkowe i urządzenia elektroniczne z systemami android i apple os., z bogatą ofertą pomocy do czytania, poznawania i medytowania tekstów Pisma Świętego. Zachęcamy do jej pobrania i popularyzowania wśród wiernych.

Płock, dnia 13 stycznia 2022 r.

ks. Jarosław Kwiatkowski
Moderator Diecezjalny Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II