Wierni ze Słupi przeszli 10-kilometrową Drogą Krzyżową

W sobotę przed Niedzielą Palmową (9 kwietnia br.) po raz pierwszy odbyła się Droga Krzyżowa ze Słupi do Łęga. Jest to nowość w kalendarzu duszpasterskim parafii Słupia. Grupa około 50 osób wraz ze swoim proboszczem – ks. Dariuszem Majewskim, pokonała dystans około 10 km.

Cross-1448946_1920.jpg

Nabożeństwo rozpoczęło się w kościele parafialnym w Słupi. Proboszcz podkreślił, że rozpoczęcie ma miejsce w kościele, w którym od wielu wieków jest czczony cudowny krzyż. Następnie grupa pątników przeszła drogami parafii Słupia i Łęg, rozważając stacje Drogi Krzyżowej przy przydrożnych figurkach i krzyżach.

Po zakończeniu Drogi Krzyżowej w kościele parafialnym w Łęgu miała miejsce adoracja krzyża, który był niesiony podczas drogi. Kazanie pasyjne wygłosił ksiądz proboszcz parafii Łęg ks. Zbigniew Załęcki, który podkreślił rolę pokuty w życiu osób wierzących.

Kl. Szymon Kuczyński