Wigilia i paczki od Caritas

W Płocku po raz kolejny w Wigilię Bożego Narodzenia 24 grudnia br. odbędzie się spotkanie opłatkowe z udziałem mieszkańców Noclegowni dla Mężczyzn, prowadzonej przez Caritas Diecezji Płockiej. W spotkaniu będzie uczestniczył ks. biskup Mirosław Milewski. Poza tym Caritas wydaje paczki żywnościowe osobom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej.

Happy Birthday 6904620 640

Noclegownia dla Bezdomnych Mężczyzn przy ul. Sienkiewicza 54, prowadzona przez Caritas Diecezji Płockiej, od lat jest stałym miejscem pomocy dla tych osób. Może w niej nocować około 50 mężczyzn. Placówka zapewnia wyżywienie i schronienie dla osób nieposiadających mieszkania z różnych przyczyn losowych.

Mieszkańcy, to osoby skierowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Bezdomni korzystający z tego typu pomocy mają zapewnione miejsce noclegowe, a także odzież i środki czystości. Warunkiem pobytu jest trzeźwość, osoby uzależnione od alkoholu są kierowane do zakładów odwykowych.

W Wigilię Bożego Narodzenia bezdomni mężczyźni przełamią się opłatkiem z bp. Mirosławem Milewskim, dyrektorem Caritas ks. kan. Szczepanem Bugajem, pracownikami Caritas i ze sobą wzajemnie.

Spotkanie rozpocznie się 24 grudnia w lokalu Caritas przy ul. Sienkiewicza 54. Podopieczni Caritas dostaną także paczki świąteczne. Od 23 grudnia Caritas płocka wydaje także paczki żywnościowe mieszkańcom miasta, którzy mają trudną sytuację materialną. Dla wielu z nich będzie to jedyna, podarowana na Boże Narodzenie paczka.