XVI Diecezjalna Parafiada Dzieci i Młodzieży w Płońsku

Dnia 24 września 2021r., odbyła się XVI Diecezjalna Parafiada Dzieci i Młodzieży. Na cykliczną imprezę, organizowaną już po raz 16 przybyło 350 dzieci i młodzieży z Diecezji Płockiej, Płońska i okolic.

Parafiada 1 (1)

Parafiada rozpoczęła się Mszą św. o godz. 9.00 w Parafii św. Maksymiliana Kolbego w Płońsku, sprawowaną przez ks. kan. Tadeusza Kuleszę i ks. Pawła Sprusińskiego, proboszcza parafii Janowo. Ks. Tadeusz Kulesza wygłosił do uczestników sportowo – artystycznej imprezy okolicznościowe kazanie. Po Mszy św. uczestnicy Parafiady oraz zaproszeni goście wyruszyli wspólnie na stadion, gdzie nastąpiła ceremonia otwarcia imprezy, w której uczestniczył  v-ce Przewodniczący Rady Powiatu Płońskiego p. Jerzy Bluszcz. Po ceremonii otwarcia i modlitwie uczestnicy Parafiady wzięli udział w zawodach lekkoatletycznych, turnieju piłki nożnej oraz turnieju piłki plażowej. O godz. 14.00 nastąpiła ceremonia zakończenia Parafiady, w czasie której zwycięzcom wręczono puchary, medale i nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy, radosnego dnia sportu w Płońsku, otrzymali pamiątkowe dyplomy, znaczki i szkolne długopisy. Uczestnicy imprezy sportowo artystycznej częstowani byli smaczną grochówką i napojami.