Bal Wszystkich Świętych w parafii pw. św. Wojciecha w Nasielsku

Bal kojarzy się ze świetną zabawą, dobrym towarzystwem i pięknymi strojami. Dzieci zaangażowane w życie parafii pw. św. Wojciecha w Nasielsku już po raz drugi mogły uczestniczyć w Balu Wszystkich Świętych.

Received 1018074952859393

Najpierw dzieci uczestniczyły we Mszy Świętej i przebrane za różnych świętych licznie wzięły udział w uroczystej procesji. Było to około 250 osób. Później w budynku, w którym na co dzień funkcjonują Warsztaty Terapii Zajęciowej w Świeszewie, dzieci wraz z rodzicami wzięły udział w spotkaniu integracyjnym.

Bal Wszystkich Świętych został zorganizowany przez dzieci działające w Różyczkach św. Tereski i będących ministrantami oraz ich najbliższych. Jako animatorzy gier i zabaw uczestniczyli w nim również księża z nasielskiej parafii oraz pracownicy WTZ. Dzieci chętnie brały udział w konkursach i zabawach zręcznościowych z nagrodami. Na wszystkich czekał smaczny poczęstunek, a kilkugodzinne wydarzenie z pewnością zapadło w serca dzieci, ich rodziców oraz gości.

W czasach, gdy młodym ludziom brakuje autorytetów, a dzieci skupiają się na sprawach powierzchownych warto pokazywać im wartościowe wzorce. Bal Wszystkich Świętych, to inicjatywa, która ma na celu nie tylko dobrą zabawę, ale także wskazanie pozytywnych cech ludzi wiary. Dla osób wierzących liczy się konkretne dobro i troska modlitewna za naszych bliskich zmarłych, by i oni mogli cieszyć się wiecznym szczęściem w raju.

Parafia pw. św. Wojciecha w Nasielsku