Jesienny diecezjalny turniej tenisowy w Płońsku

W hali sportowej w Płońsku 21 października br. odbył się Jesienny Diecezjalny Turniej Tenisa Stołowego dla dziewcząt i chłopców ze szkół podstawowych i średnich. Wzięło w nim udział 89 zawodników. Sędzią głównym zawodów był Adam Rakowski.

PHOTO 2023 10 24 10 56 13

Turniej tenisowy odbywa się dwukrotnie każdego roku (od 14 lat), na obiektach Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Płońsku. Rozgrywany był w pięciu kategoriach wiekowych, dziewcząt i chłopców. Rywalizacja sportowa przeprowadzona została według zasady fair play.

W poszczególnych kategoriach zwyciężyli: Maria Skibińska z Bulkowa, Zuzanna Strzelczak z Nowych Łubek, Maja Zarębska z Płocka, Patrycja Nowicka z Nowych Łubek, Sandra Stołowska z Płocka, Bartosz Drążkiewicz z Płocka, Oskar Karłowicz z Bulkowa, Damian Żochowski z Nowych Łubek, Daniel Trzciński z Płocka, Michał Rajkowski z Płocka.

Młodzi sportowcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i kalendarze a zwycięzcy poszczególnych kategorii puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy częstowani byli hot dogami, kawą i herbatą.

Zadanie sportowe dofinansowane zostało ze środków powiatu płońskiego, w ramach otwartego konkursu ofert z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w 2023 roku oraz ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

W wydarzenie zaangażowali się: parafia pw. św. Maksymiliana Kolbego w Płońsku z proboszczem ks. kan. Zbigniewem Sajewskim – diecezjalnym duszpasterzem ds. sportu, Starostwo Powiatowe w Płońsku, Urząd Miejski w Płońsku, Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji w Płońsku.